Nowości

ATLAS Salta - współpraca na rzecz koloru

02.07.2013

200 eleganckich pasteli. Estetyka elewacji na długie lata. Skuteczna ochrona przed szkodliwymi czynnikami.

ATLAS Salta to silikonowa modyfikowana farba elewacyjna dostępna w 200 kolorach, zgodnych z paletą cienkowarstwowych tynków SAH. Pigmenty najnowszej generacji zapewniają trwałość barw zdobiących fasadę - kolory nie ulegają szkodliwemu działaniu promieni UV, „kwaśnego deszczu”, nie blakną, są odporne na wymywanie i powszechnie stosowane detergenty. Farba polecana jest na budynki wymagające utrzymania efektywnej cyrkulacji pary wodnej (stworzona powłoka jest paroprzepuszczalna) oraz znajdujące się w pobliżu zbiorników wodnych i terenów zielonych (bariera przed atakiem i rozwojem mikroorganizmów).

Specjalnie przygotowana receptura (precyzyjny dobór substancji służących skutecznej bio-ochronie i ograniczona zawartość lotnych związków organicznych) sprawia, że ATLAS Salta jest przyjazna środowisku. Estetyka i trwałość wykończenia elewacji to także zasługa efektu perlenia, czyli hydrofobowości powłoki – deszcz, rozpryskiwana woda, śnieg, błoto i wszelkie zanieczyszczenia nie osadzają się na powierzchni, a swobodnie po niej spływają (następuje samooczyszczanie, czyli efekt "lotosu"), dzięki czemu elewacja nie wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych.

Stworzony film jest również elastyczny – odporny na pęknięcia i naprężenia powstałe w wyniku gwałtownych zmian temperatury w ciągu doby (np. na przełomie jesieni i zimy oraz zimy i wiosny). Wykonawcy i inwestorzy docenią łatwość aplikacji, doskonałą rozlewność farby i wysoką siłę krycia, a także możliwość przeprowadzania pracy w niskich temperaturach (0˚C) i przy podwyższonej wilgotności (powyżej 80%), po dodaniu do farby środka ATLAS Eskimo.

Dodatkowo, ATLAS Salta usprawnia prace wykończeniowe dzięki swym właściwościom pozwalającym na malowanie świeżo nałożonych tynków cienkowarstwowych już po 5 dniach od ich aplikacji (nie jest koniecznie trwające minimum 28 dni wysezonowanie tynku).

Źródło: ATLAS

Więcej

Firma powiązana:

Grupa Atlas

Telefon 42 631 88 00, 42 631 89 55
www.atlas.com.pl
atlas@atlas.com.pl

Grupa Atlas