Nowości

Historycznych płytek czar

11.02.2010

Płytki podłogowe znane są ludzkości od bardzo dawna. Ich trwałość oraz piękno były cenione przez wszystkie epoki. Dziś nie wyobrażamy sobie podłogi w łazience czy kuchni, która nie jest wyłożona płytkami. Wszystkim znane są oczywiście płytki ceramiczne. Wybierane są głownie dla tego, że łatwo je utrzymać w czystości i są wytrzymałe...

Jeśli jednak nie chcemy wybierać tylko między większymi i mniejszymi prostokątami, ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się geometryczne wzory inspirowane epoką wiktoriańską. Płytki o różnych kształtach i kolorach można dowolnie łączyć ze sobą. W ten sposób sami możemy stworzyć niepowtarzalną podłogę albo nawiązać do stylu rodem z XIX w. Czy klasyczna angielska łazienka z charakterystyczną biało – czarną podłoga nie ma ponadczasowego czaru i charakteru?

 

W XIX wieku wymyślono natomiast płytki cementowe, które dzisiaj przeżywają prawdziwy renesans. Doceniana jest nie tylko ich wytrzymałość, ale także wspaniała kolorystyka oraz bogactwo wzorów, motywów i kształtów.  

Płytki te cechuje klasyczne piękno, które podkreśli charakter każdego wnętrza. Do domu urządzonego w tradycyjnym stylu idealnie będą płytki dekorowane roślinnymi motywami z czasów secesji, które doskonale sprawdzą się zarówno na ścianach jak i na podłogach.

Wielbicielom awangardy przypadną do gustu np. wzory płytek zaprojektowanych do słynnej rezydencji Casa Mila w Barcelonie przez jej twórcę, architekta Antonio Gaudi. Czarny lub zielony sześciokąt z motywami skamielin doda charakteru każdemu nowoczesnemu wnętrzu.

Płytki cementowe to rozwiązanie nie tylko do starych rezydencji. Ich ponadczasowa, klasyczna elegancja będzie nas zachwycać nawet za 100 lat, tak jak teraz zachwycają nas podłogi w domach z przełomu ubiegłego  wieku wykładane właśnie taką płytką

źródło: Art De Vivre
Więcej                                        

Historycznych płytek czar
Zobacz produkty: