Nowości

Jeden akumulator do wszystkich elektronarzędzi Bosch w systemie 10,8 V

19.06.2013

System Bosch 10,8 V - rodzina elektronarzędzi do domu i ogrodu zasilanych wymiennym akumulatorem. Teraz wystarczy kupić pierwsze narzędzie z akumulatorem i ładowarką, a kolejne taniej - już bez tych elementów.

Ten wygodny system nie tylko pozwala zaoszczędzić miejsce podczas przechowywania, gdyż nie zbieramy kolejnych akumulatorów i ładowarek, ale przede wszystkim umożliwia tańsze zakupy – jeden, uniwersalny akumulator pasuje do wszystkich elektronarzędzi z systemu. Bosch zadbał także o stale poszerzającą się ofertę systemu.

Nowości w systemie 10,8 V

Od lipca 2013 r. system 10,8 V będzie obejmował cztery kolejne narzędzia, które rozszerzą gamę zastosowań całego systemu:

  • Uniwersalna i poręczna piła PST 10,8 LI, która sprawdzi się przy pracach wymagających cięcia. Można nią ciąć drewno, tworzywo sztuczne i metal.
  • Uneo to uniwersalne narzędzie wielofunkcyjne przeznaczone zarówno do wiercenia, wiercenia z udarem, jak i wkręcania. Dodatkową zaletą nowego Uneo jest krótszy czas ładowania baterii, który wynosi teraz zaledwie jedną godzinę.
  • Kompaktowa i lekka wiertarka udarowa PSB 10,8 LI-2 została stworzona z myślą o mniejszych pracach wymagających wkręcania i wiercenia, także z udarem. Narzędzie idealnie sprawdzi się przy pracach związanych na przykład z montażem elementów ściennych czy mebli.
  • Wydajna i wygodna w użyciu latarka akumulatorowa PLI 10,8 LI, która przyda się w domu i podczas wakacyjnych wyjazdów. Dzięki wbudowanej diodzie Power-LED latarka będzie świecić aż do 12 godzin na jednym ładowaniu akumulatora. Dodatkowy komfort użytkowania zapewni niewielka waga latarki (zaledwie 300 g).

Uniwersalny akumulator z dużą mocą

Szeroka oferta systemu 10,8 V daje możliwość stopniowej rozbudowy zestawu narzędzi, począwszy od tych, z których najczęściej korzystamy w domu
i ogrodzie, aż do rzadziej używanych, ale niezbędnych do prowadzenia bardziej zaawansowanych prac. Narzędzia wchodzące w skład systemu umożliwiają wykonanie wszystkich najpopularniejszych prac w domu i ogrodzie wymagających szlifowania, wiercenia, wkręcania lub cięcia. Oprócz opisanych powyżej nowości, znajdują się w nim już następujące narzędzia:

  • Wiertarko-wkrętarka PSR 10,8 LI-2 - kompaktowe elektronarzędzie, które dzięki dwóm biegom zapewnia wydajne wkręcanie przy niskiej prędkości oraz komfortowe wiercenie nawet na najwyższym biegu.
  • Uniwersalna szlifierka PSM 10,8 LI – doskonale sprawdza się do takich prac jak szlifowanie mebli ogrodowych czy ram okiennych. Wyposażona jest w system "Power Automatic", który zwiększa moc narzędzia przy silniejszym nacisku.
  • Narzędzie wielofunkcyjne PMF 10,8 LI - uniwersalne narzędzie niezbędne w trakcie domowych remontów, pomocne przede wszystkim przy cięciu, szlifowaniu i piłowaniu. Dzięki ergonomicznemu kształtowi zawsze wygodnie leży w dłoni.
  • Sekatory AHS 35-15 LI i AHS 45-15 LI - to elektronarzędzia o dużej mocy zapewniające precyzyjne i szybkie cięcie żywopłotów. Komfort pracy dodatkowo gwarantuje ich niewielka waga oraz wbudowany system "Anti-Blocking" zapobiegający blokowaniu się noży na grubszych pędach.

Jeżeli nie posiadamy jeszcze żadnego narzędzia z systemu 10,8 V najlepiej na początek kupić zestaw składający się z wybranego elektronarzędzia, akumulatora i ładowarki, zaś kolejne – już bez akumulatora i ładowarki. Akumulator i ładowarka są wymiennymi elementami pasującymi do całej gamy narzędzi systemu 10,8 V.

Od lipca 2013 r. w ramach systemu Bosch 10,8 V dostępnych będzie dziewięć elektronarzędzi. Sugerowane ceny detaliczne brutto widoczne w tabeli.

Źródło: Robert Bosch

Więcej

 

 

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.