Nowości

BOTAMENT RD 2 The Green 1. Nowa generacja izolacji budowli !

17.06.2013

Szybkosprawna, wielofunkcyjna masa izolacyjna BOTAMENT RD 2 The Green 1 to produkt nowej generacji znajdujący zastosowanie w izolacji tych części budowli i budynków, które narażone są na destrukcyjne działanie wody, np. ścian fundamentowych.

Dzięki wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologii polimerów zastosowany innowacyjny środek wiążący, przez co BOTAMENT RD 2 The Green 1 posiada wszelkie zalety stosowanych dotychczas w tym obszarze grubowarstwowy mas bitumicznych (określanych tak że jako masy KMB) nie wykazuj ą c przy tym większości ich wad. Produkt ten charakteryzuje się wysoką elastycznością, przez co mostkuje drobne rysy, jakie mogą pojawić się w podłżu. Jest trwale odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego oraz mrozu. W odróżnieniu od mas bitumicznych może stanowić podłoże pod wyprawy mineralne (w tym wyprawy tynkarskie) oraz powłoki malarskie.

Dzięki temu równie ż strefa cokołowa budynku może zostać zabezpieczona przy zastosowaniu BOTAMENT RD 2 The Green 1. W fazie budowy materiał może być narażony na tzw. negatywne działanie wody (np. wody technologicznej), a dzięki zmianie barwy podczas tworzenia się powłoki uszczelniającej kontrola procesu schnięcia może być prowadzona w sposób optyczny. Materiał charakteryzuje się ponadto wysoką wydajnością i, co równie ż istotne, jest przyjazny dla środowiska (określenie Green odnosi się zatem nie tylko do barwy). Produkt BOTAMENT RD 2 The Green 1 pozwala na szybkie i nieskomplikowane wykonanie izolacji przyziemnej części budynku nie tylko w przypadku obiektów nowo wznoszonych, ale także w przypadku wykonywania tzw. wtórnych izolacji pionowych obiektów poddawanych renowacji. Ponadto może być zastosowany do wykonywania izolacji pionowych (pod posadzkowych oraz w ścianach), do mocowania płyt ochronnych i izolacyjnych, renowacji pokryć dachowych jak równie ż na balkonach i tarasach czy w obszarach obciążonych wodą w ogrodach.

Źródło: BOTAMENT

Więcej

 

Firma powiązana:

Botament Systembaustoffe

Telefon 61 286 45 20, -33
botament.com/pl.html
info@botament.pl

Botament Systembaustoffe