Nowości

BlazeMaster® - nowość w ofercie NIBCO

10.06.2013

BlazeMaster® jest to system rur i złączek w zakresie średnic od ¾ do 3 cali, przeznaczony do wykonywania przeciwpożarowych instalacji tryskaczowych.

Materiałem użytym do jego produkcji jest wysokiej jakości chlorowany polichlorek winylu (PVC-C), którego skład i formuła zostały skomponowane stricte do zastosowań przeciwpożarowych. Podstawowym sposobem łączenia elementów systemu BlazeMaster® jest klejenie. Dodatkowo stosuje się połączenia kołnierzowe, gwintowane oraz rowkowe.

Zgodnie z aprobatą CNBOP system BlazeMaster® można stosować w przestrzeniach o małym zagrożeniu pożarowym do których należą między innymi: szkoły, kluby, hotele, kościoły, biura, restauracje, szpitale, biblioteki. Dodatkowo według normy NFPA 13:2010 może być on używany w pomieszczeniach o normalnym poziomie zagrożenia pożarowego takich jak np. parkingi, poczty, sklepy, zakłady chemiczne przy spełnieniu specjalnych warunków określonych w normie .System BlazeMaster® znalazł szerokie zastosowanie w ponad 60 krajach na świecie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i budynkach użyteczności publicznej. W ofercie NIBCO znajdziecie Państwo również specjalistyczne zawory przeciwpożarowe wykonane z brązu, mosiądzu i stali w zakresie średnic od ¾” do 12”. Podstawę wprowadzanego asortymentu stanowią zawory typu Butterfly i Check.

Źródło:  Nibco

Więcej

 

Firma powiązana:

Nibco

Telefon 42 677 56 00
www.nibco.com.pl
nibco@nibco.com.pl

Nibco