Nowości

Nowa linia Oras Optima – armatura spod znaku smart

06.06.2013

Najnowsze rozwiązania marki Oras to coś więcej niż tylko armatura do łazienek i kuchni. Baterie z nowej serii Optima są przyjazne w użytkowaniu, ekologiczne, a przede wszystkim inteligentne. Wchodzącą właśnie do sprzedaży w Polsce serię tworzy aż 19 produktów zaprojektowanych z myślą o wygodzie użytkowników. To rozwiązania epoki smart. Dodatkowa zaleta - baterie wykonane są z tzw. eko mosiądzu, to absolutna nowość na europejskim rynku.

Dwa lata temu firma Oras zleciła obszerne badania, by sprawdzić czego dzisiejsi użytkownicy oczekują od nowoczesnej armatury. W wyniku odpowiedzi, które padły podczas  analizy oraz zaawansowanych prac projektowych powstała nowa generacja baterii – inteligentna linia Optima. Seria wyznacza innowacyjne kierunki na rynku armatury w świecie. Baterie odpowiadają zapotrzebowaniu na proste, funkcjonalne i elektroniczne urządzenia w codziennym życiu. owa linia Oras Optima – inteligenta, elektroniczna armatura, zaprojektowana z myślą o wygodzie.

W dobie elektronicznych gadżetów, smartfonów i tabletów wszystko musi być proste i łatwe w użytkowaniu. Trend ten nie ominął mieszkań i domów. Coraz popularniejsze stają się systemy centralnego zarządzania. Każdy sprzęt musi z nami współpracować, wręcz nas wyręczać. Przyszedł czas na smart home. Na rynku armatury nowy kierunek wyznacza firma Oras. Marka od lat stawia na innowacje, ekologiczne rozwiązania i wygodę w codziennym korzystaniu z baterii łazienkowych i kuchennych.

Baterie łazienkowe i kuchenne z nowej linii Optima mają specjalny, antypoślizgowy element na uchwycie, ułatwiający uruchomienie kranu. Ten dodatek wprowadzony do modelu baterii przez zespół projektantów pod kierunkiem Kirsi Svärd to stylowe połączenie lśniącego chromu i głębokiej szarości. Dodaje produktom ponadczasową elegancję, którą łatwo można wpasować w stylistykę nowoczesnej łazienki  wnętrz kuchennych. Zaokrąglone kształty pomagają utrzymać czystą powierzchnię armatury, ponieważ krople wody po prostu spływają po baterii.

Wiele modeli z nowej linii Optima ma też elektroniczne sterowanie sensorem. Woda wypływa jedynie wówczas, gdy przysuniemy dłonie do kranu. Ułatwia to użytkowanie i oszczędzanie wody, bez zbędnego wysiłku i wyrzeczeń. Podczas, gdy klasyczny kran jednouchwytowy zużywa 12 litrów wody na minutę, bateria sterowana bezdotykowo elektronicznym sensorem zużywa o 50 proc. mniej, jedynie 6 l/min.

Nowy model baterii kuchennej ma wysoką obrotową wylewkę, z dwoma dźwigniami uruchamiającymi strumień w sposób manualny oraz funkcją bezdotykową. Dodatkowym rozwiązaniem przydatnym w kuchni jest też elektroniczny wyświetlacz pokazujący temperaturę wody oraz wbudowany system ostrzegania o wysokiej temperaturze. Inteligentne sprzęty dbają także o bezpieczeństwo użytkowników. Nie inaczej jest z bateriami marki Oras. Specjalna obudowa baterii termostatycznych oraz ograniczniki temperatury sprawiają, że nie istnieje ryzyko poparzenia się.

Jesienią rodzina Oras Optima zostanie wzbogacona o rewolucyjne dodatki do baterii umywalkowych: inteligentną rączkę Bidetta oraz inteligentny przycisk uruchamiający baterię jednym kliknięciem. Zarówno Bidetta, jak i przycisk działają bezprzewodowo, dzięki czemu można je umieścić w dowolnym miejscu w łazience. Nowoczesna armatura powinna sama oszczędzać wodę za użytkownika. To w modelach Oras już standard.

Elektroniczne sterowanie wypływem wody poza wygodą przekłada się też na niższe koszty wydatków za wodę, ścieki i prąd. Nasze mieszkanie wyposażone w taką armaturę staje się więc nowoczesnym, inteligentnym domem, który współtworzy zrównoważone środowisko. Ale co jeszcze nowatorskiego wprowadza linia Optima na rynek armatury? Przede wszystkim jest to pierwsza w Europie seria baterii wykonana z bezołowiowego mosiądzu - tzw. eko mosiądzu. To rozwiązanie bardzo przyjazne środowisku i użytkownikom, gdyż kran z eko mosiądzu nie zawiera ołowiu, który jest pierwiastkiem szkodliwym.

Ceny inteligentnych baterii: umywalkowe od 552 zł, kuchenne od 921 zł, a natryskowe do kupienia od 798 zł.
Nowa linia Oras Optima – armatura spod znaku smart, więcej o nowej linii Oras Optima – zdjęcia, ciekawostki, filmy: smart.oras.com

Źródło: Oras

Więcej

Firma powiązana:

Oras Olesno

Telefon 800 518 469
www.oras.com
info.poland@oras.com

Oras Olesno