Nowości

DUOSAND™ od Black & Decker - czystsze i szybsze szlifowanie

05.06.2013

DUOSAND™ to pierwsza na świecie szlifierka oscylacyjna z innowacyjnym mechanizmem zapewniającym czyste szlifowanie. Zastosowany w niej system dwóch wentylatorów zapewnia 3 razy bardziej efektywne odsysanie pyłu w trakcie pracy w porównaniu do podobnych urządzeń dostępnych na rynku.

Szlifierki należą do jednych z czterech głównych rodzajów narzędzi DIY, a szlifierki oscylacyjne są tymi najbardziej popularnymi wśród użytkowników. Jednym z głównych wymagań stawianych tym elektronarzędziom jest skuteczne odsysanie pyłu i urobku, co nie tylko chroni zdrowie człowieka, ale także przyspiesza oczyszczanie powierzchni, poprawia jakość szlifowania i zwiększa trwałość materiałów ściernych oraz frezów.

Wymagania te doskonale spełnia nowa szlifierka oscylacyjna DUOSAND™ Black & Decker wyposażona w silnik o mocy 270 W i regulowaną prędkość oscylacji w zakresie od 10000 do 26000 obrotów na minutę. DUOSAND™ charakteryzuje się dużą mocą ssania. Powietrze zasysane jest przez dwa wentylatory i prowadzone dwoma kanałami ssącymi do wytrzymałego, poliwęglanowego kanistra na pył. Taka konfiguracja rozwiązań technologicznych gwarantuje 70% lepszy zakres odpylania. Efektywność mechanizmu w odniesieniu do szlifierki KA320 Black & Decker jest nawet 3-krotnie wyższa. DUOSAND™ 270 W zapewnia nie tylko czyste szlifowanie z jednoczesnym odpylaniem, ale także bardziej wydajną i znacznie szybszą pracę.

Szlifierka DUOSAND™ nie tylko znacznie poprawia ekstrakcję urobku, ale jest także przyjazna dla użytkownika. Black & Decker zadbał o szybkie mocowanie papieru ściernego do stopy o wymiarach 90 x 187 mm za pomocą zacisków lub tradycyjnych rzepów. Kanister na pył jest łatwy do montowania i bezpyłowego opróżnienia, a jego przezroczyste ścianki pozwalają na szybką ocenę stanu napełnienia urobkiem. Dwa ergonomiczne uchwyty z dużymi, gumowanymi okładzinami, ułatwiają obsługę i redukują zmęczenie podczas długiej pracy. Szlifierka posiada także funkcję blokady stanu włączenia. Poszczególne jej elementy są odporne na kurz co zapewnia długą bezawaryjność elektronarzędzia.

DUOSAND™ od Black & Decker oferowana jest w dwóch modelach:

  • KA330E – sugerowana cena detaliczna 288 PLN
  • KA330EKA – sugerowana cena detaliczna 325 PLN

Produkty Black & Decker dostępne są w dobrych sklepach i marketach budowlanych na terenie całego kraju. Wszystkie urządzenia podlegają dwuletniej gwarancji producenta.

Źródło: Stanley Black & Decker

Więcej