Nowości

Tarcze diamentowe GRAPHITE - sześć nowych kształtów ostrości

25.01.2010

Aby prawidłowo funkcjonować elektronarzędzia potrzebują odpowiednich akcesoriów. Bez dobrze dobranego wiertła lub brzeszczotu nawet najlepszy sprzęt może nie podołać prostemu zadaniu. Dlatego rozwijając swoją ofertę marka GRAPHITE wypuściła na rynek sześć nowych tarcz diamentowych...

Tarcze diamentowe GRAPHITE przeznaczone są do współpracy z maszynami stacjonarnymi. Świetnie nadają się do cięcia ceramiki, ale także materiałów mineralnych (np. betonu). Wszystkie sześć nowych dysków o rozmiarach 200x25,4 mm zostało wykonane zgodnie z normą EN13236, która określa dokładnie konstrukcję i wymagania dotyczące bezpieczeństwa dla narzędzi ściernych supertwardych.

Wśród nowych dysków znajdują się dwie tarcze segmentowe. Jedna z nich jest spawana laserowo, co zapewnia jeszcze większą precyzję cięcia i trwałość.

Kolejne trzy tarcze w nowej ofercie to dyski typu Turbo. Grubość jednego z nich została zredukowana o 40% w porównaniu do zwykłej tarczy typu Turbo. W ten sposób zmniejszono powierzchnię styku dysku z obrabianym materiałem, co umożliwiło uzyskanie wyższej prędkości cięcia.

Z kolei tarcza Turbo Wave, posiada specyficzną konstrukcję. Dzięki specjalnemu tłoczeniu poprawiono chłodzenie dysku co skutkuje wydłużeniem czasu cięcia i skróceniem przerw. Ostatnia z nowych tarcz ma kształt ciągły.

Nowe dyski GRAPHITE pojawiły się w dobrych sklepach narzędziowych na początku tego roku i z pewnością przyciągną uwagę wymagających użytkowników.

Więcej informacji na temat tarcz i innych akcesoriów do elektronarzędzi GRAPHITE można znaleźć na stronie www.graphite.pl.