Nowości

HERCULES SOLAR 26 – najlepszy!

21.01.2010

Immergas przedstawia nowoczesny kocioł Hercules Solar, uosobienie perfekcyjnego połączenia techniki i designu. Moduł kondensacyjny, 200 litrowy zasobnik ze stali nierdzewnej oraz system solarny do produkcji ciepłej wody to elementy, które znalazły się pod obudową jednego kotła. To rozwiązanie zapewniające komfort cieplej wody użytkowej, nawet przy korzystaniu z tak wymagających urządzeń jak bicze wodne czy wanny z masażem...

Szeroki zakres modulacji mocy od 3 do 26 kW jest najlepszym wynikiem wśród kotłów dostępnych na rynku. Hercules Solar 26 daje ogromne możliwości zastosowań w Twoim domu. Dzięki niemu możesz podzielić ogrzewanie budynku na strefy i osobno zarządzać każdą z nich, zadając im inne temperatury pracy.

Kocioł w wersji podstawowej obsługuje jedną strefę grzewczą; seria dodatkowych, dedykowanych akcesoriów pozwala rozszerzyć jego funkcjonalność do obsługi trzech stref grzewczych: grzejnikowych i ogrzewania podłogowego. Cechą szczególnie wyróżniająca Hercules Solar 26 od konkurencyjnych urządzeń jest fakt, że wszystkie dodatkowe urządzenia rozbudowujące kocioł o obsługę kolejnych stref grzewczych montowane są pod obudową kotła, co przekłada się na estetykę kotłowni i oszczędność miejsca instalacji.

Standardowo kocioł wyposażony jest w zintegrowaną grupę hydrauliczną z pompą cyrkulacyjną, naczyniem wzbiorczym, zaworem mieszającym i zaworem bezpieczeństwa. Proste połączenie z płaskim kolektorem słonecznym jest zatem rozwiązaniem zapewniającym ciepłą wodę użytkową praktycznie za darmo. W przypadku potrzeby szybkiego montażu kotła do jego uruchomienia nie jest wymagana instalacja kolektorów, można podłączyć je w dowolnym momencie. Immergas proponuje kocioł z dwoma kolektorami płaskimi.

źródło: Immergas

Więcej