Nowości

Najcieplejsze na świecie ramki SWISSPACER ULTIMATE w oknach IGLO ENERGY

29.05.2013

DRUTEX S.A., największy producent okien i drzwi w Europie, poinformował, że firma wprowadziła, jako element wyposażenia swojej stolarki z PVC,  najcieplejsze na świecie ramki Swisspacer Ultimate, które są obecnie najlepszym produktem na rynku wśród ciepłych ramek dystansowych i poprawiają współczynnik przenikania dla całego okna Uw nawet o 12%. To prawdziwa rewolucja na rynku okiennym, a innowacyjny produkt dostępny jest w ofercie DRUTEX-u.

W odróżnieniu od powszechnie stosowanych ramek dystansowych, ciepła ramka Swisspacer Ultimate wykonana jest z wysokiej jakości materiałów organicznych zoptymalizowanych termicznie, wzmocnionych włóknem szklanym, oklejonym po zewnętrznej stronie cienką, zaawansowaną technologicznie folią. Specjalnie zaprojektowana, zaawansowana technologicznie folia znajdująca się na ramce Swisspacer Ultimate zapewnia w 100% hermetyczność gazów wypełniających przestrzeń międzyszybową i uzyskuje najniższy parametr Psi wśród wszystkich dostępnych na świecie ramek dystansowych.

Dzięki doskonałym właściwościom nowoczesnej ramki Swisspacer Ultimate współczynnik przenikania ciepła Uw ulega obniżeniu do 12% w stosunku do tego samego okna wyposażonego w taką samą szybę zespoloną tylko ze standardową ramką aluminiową. W rezultacie, przy zastosowaniu ramek dystansowych Swisspacer Ultimate można zaoszczędzić do 5% kosztów ogrzewania. Korzystnie wpływa to na portfele użytkowników, jak również na środowisko- dzięki niższej emisji CO2 oraz na nasze zdrowie jako że redukują kondensacje pary wodnej, a tym samym ograniczają niebezpieczeństwo powstania pleśni przy oknie.

– Nowoczesne ciepłe ramki dystanowe Swisspacer Ultimate stanowią doskonałe uzupełnienie naszej oferty okien energooszczędnych, które dzięki innowacyjnym ramkom zapewniają jeszcze większe oszczędności energiii. DRUTEX, jako lider w produkcji okien w Europie, od zawsze koncentruje się na wdrażaniu nowoczesnych technologii i dostarczaniu produktów wyznaczających standardy na światowym rynku stolarki. Jako pierwsi wprowadziliśmy również zaawansowane technologicznie, najcieplejsze na świecie ramki dystansowe, które z pewnością znajdą uznanie naszych klientów ze względu na ich liczne walory związane z energooszczędnością, komfortem użytkowania czy estetyką – powiedział Bogdan Gierszewski, Dyrektor ds. Produkcji w DRUTEX S.A.

Nowoczesne okna IGLO 5 oraz wprowadzone kilka miesięcy temu okno IGLO ENERGY determinują nowe trendy w zakresie efektywności energetycznej na rynku okien z PVC. Zaawansowana technologia zastosowana w produkcie, w tym innowacyjne uszczelnienie centralne ze spienionego EPDM będące pierwszym tego typu rozwiązaniem na świecie w zakresie stolarki PVC,  umożliwiła osiągnięcie współczynnika przenikania ciepła na poziomie zaledwie Uw=0,6 W/(m²K) . Dzięki tak niskim parametrom okno jest idealnym rozwiązaniem również dla budynków pasywnych i energooszczędnych odpowiadających wymaganiom zrównoważonego budownictwa.

Dziś okno IGLO ENERGY dostępne jest również z ramką Swisspacer Ultimate, dzięki czemu jeszcze w większym stopniu jest w stanie odpowiadać na potrzeby klientów w zakresie ciepłych okien, a nawet budownictwa pasywnego.  Dzięki wieloletniej współpracy z firmą DRUTEX S.A. dziś jesteśmy w stanie zaoferować klientom najnowocześniejszy produkt na rynku w zakresie ramek dystansowych. Pro-innowacyjne podejście DRUTEX-u do kwestii związanych z energooszczędnością stanowiło bodziec do wdrożenia bezkonkurencyjnego rozwiązania, a mianowicie ramki Swisspacer Ultimate.

Cieszę się, że tak doskonały produkt wyprzedzający standardy rynkowe znalazł się w ofercie DRUTEX-u, firmy, która dziś buduje fundamenty energooszczędnych rozwiązań na rynku. Ramka Swisspacer Ultimate jest jednocześnie technologią, która gwarantuje najlepsze efekty w połączeniu z produktami najwyższej jakości. Stąd, współpraca z firmą DRUTEX była decyzją oczywistą – powiedział Adam Krzemiński, Regionalny Kierownik Sprzedaży w Saint-Gobain Glass Polska Sp. z o.o. Najcieplejsze na świecie ramki SWISSPACER ULTIMATE w oknach IGLO ENERGY będące pierwszym tego typu rozwiązaniem energooszczędnym na świecie, dostępne są  w ofercie DRUTEX-u dla systemów IGLO 5 oraz IGLO ENERGY.

Źródło: Drutex

Więcej

Firma powiązana:

DRUTEX S.A.

Telefon 59 822 91 01
www.drutex.eu
drutex@drutex.com.pl

DRUTEX S.A.