Nowości

Prim – nowa ekologiczna dźwiękochłonna ścianka Kinnarps

25.05.2013

To, co najbardziej dokucza pracownikom biur typu open-space to poziom hałasu. Wiele osób woli pracować w ciszy i spokoju, ponieważ tylko w takich warunkach jest w stanie skoncentrować się na swoich zadaniach. W odpowiedzi na to zjawisko Kinnarps stworzył serię eleganckich ścianek dźwiękochłonnych o nazwie Prim, zaprojektowaną przez Christiana Halleröda.

Prim, mimo iż na pierwszy rzut oka wygląda jak standardowa ścianka działowa, charakteryzuje się świetnymi właściwościami dźwiękochłonnymi, eleganckim wyglądem i daje szerokie możliwości konfiguracyjne.

A to, co wyróżnia Prim na tle podobnych produktów to pomysłowość projektu Christiana Halleröda, który umiejętnie połączył minimalizm formy z ekologicznym wypełnieniem, tworząc rozwiązanie na miarę XXI wieku.

Christian Halleröd jest znany z zamiłowania do estetyki, co widać także w projekcie ścianki Prim. Projektant podkreśla ekologiczny charakter ścianki poprzez zaakcentowanie kształtów wypełnienia, pochodzącego w przeważającej mierze z materiałów przetworzonych. Prostota i przejrzystość to główne cechy tego wyjątkowego projektu.

Prim – nowa ekologiczna dźwiękochłonna ścianka Kinnarps. Co stanowi o niezwykłym charakterze Prim? Odpowiedzią na to pytanie wydaje się być słowo-klucz: re:fill, czyli przyjazne środowisku tworzywo składające się z mieszanki odpadków tekstylnych Kinnarps, poliestru i PET. Innymi słowy, zbędne materiały Kinnarps stają się w pełni przydatnym surowcem, którego można używać bez ograniczeń.

Re:fill to tworzywo nadające się w 100% do ponownego przetworzenia, a do tego każdy element tworzący ściankę Prim może zostać również osobno przetworzony w oparciu o koncepcję ‘cradle-to-cradle’. Prim to ścianka bardziej przyjazna dla środowiska niż wiele innych, dostępnych obecnie na rynku. Kinnarps oferuje ścianki akustyczne Prim w kilku różnych wariantach, dostępnych w tapicerce z wełnianego filcu New Blazer.

Źródło: Kinnarps

Więcej

Firma powiązana:

KINNARPS POLSKA

Telefon 22 314 64 70 (-74), 22 899 10 29
www.kinnarps.pl
info@kinnarps.pl

KINNARPS POLSKA