Nowości

Sanha – nowa lepsza. Bezołowiowe złączki Sanha Pb- free

13.01.2010

Firma Sanha prezentuje nowy produkt – złączki z bezołowiowego stopu miedzi serii 30 000 i 80 000. Dla znawców marki jest to kolejne rozszerzenie bogatej oferty Sanha w dziedzinie techniki połączeń instalacyjnych oferowanych dotychczas. Dla przyszłych klientów to przykład innowacyjności, rzetelności i wiarygodności firmy o ugruntowanej pozycji na rynku...

Tegoroczne targi branży instalacyjnej ISH we Frankfurcie nad Menem były bardzo udaną imprezą dla koncernu Sanha Kaimer GmbH.  Profesjonalnie przygotowane stoisko przyciągało wielu gości, a prezentowane tam produkty budziły spore zainteresowanie zwiedzających.  Wszystko to za sprawą prezentacji nowych produktów – złączek z bezołowiowego stopu miedzi serii 30 000 i 80 000.

Dla znawców marki to kolejne rozszerzenie bogatej oferty Sanha w dziedzinie techniki połączeń instalacyjnych oferowanych dotychczas targów.

Z myślą o roku 2013 już dzisiaj rozszerzamy ofertę dla instalatorów, oferując im możliwość zastosowania nowych złączek serii 30000 i 80000 z bezołowiowego stopu miedzi będących rozwinięciem znanych wcześniej serii 3000 i 8000 z brązu.


Ekologiczny

Złączki nowych serii wykonane są ze stopu miedzi i cynku przy czym, aby spełnić wymagania dyrektywy i wyeliminować obecność ołowiu zastosowano nowy dodatek stopowy - krzem. Powstał w ten sposób odporny na korozję materiał o wysokich właściwościach higienicznych – CUPHIN.

Skład chemiczny bezołowiowego stopu miedzi CUPHIN:
Cu - 76 %, S i- 3 %, P - 0,05%, Zn - pozostały

Higieniczny i bezpieczny

Brak związków ołowiu w składzie chemicznym stopu CUPHIN uniemożliwia przenikanie tego pierwiastka do wody podczas eksploatacji instalacji zimnej i ciepłej wody użytkowej oraz instalacji o szczególnych wymaganiach higienicznych nawet w czasie długich okresów stagnacji wody w instalacji. Spełnia to w ten sposób planowane na kolejne lata zapisy dyrektywy i pozwala na bezpiecznie stosowanie złączek w instalacjach wody pitnej.

Pod względem odporności na korozję materiał ten spełnia wymagania normy DIN 50916 – T1 (SCCR - Stres Corrosion Cracking Resistance). I może być stosowany w instalacjach poddawanych okresowej dezynfekcji oraz w kontakcie z wodą morską.

76–cio procentowa zawartość miedzi nadaje antybakteryjny charakter stopu co minimalizuje rozwój mikroorganizmów  i bakterii z grupy Legionella i Escherichia Coli.  Daje również nowe możliwości pod względem obróbki mechanicznej – twardość HB = 180 dopuszcza stosowanie stopu CUPHIM do produkcji złączek zaciskowych.

Charakterystyczny i widoczny

Obecnie program produkcji koncernu Sanha obejmuje produkcję złączek gwintowanych i zaciskowych gotowych do użycia w systemach miedzianych Sanha®Press oraz ze stali nierdzewnych – Sanha NiroSan® Press, NiroSan®-ECO, NiroSanF® i Niro Therm®. Docelowo planowana jest dostępność złączek gwintowanych w zakresie średnic od 3/8” do 4” oraz zaciskowych od 15 mm do 108 mm. Zakres temperatur pracy to -30°C – 120°C, a ciśnień - do 16 bar.  

Mimo iż nowy stop różni się kolorem od znanych dotychczas złączek z miedzi, brązu, czy mosiądzu, to dla podkreślenia jego walorów wszystkie złączki serii CUPHIM oznaczone są dodatkowo ekologicznym zielonym symbolem „PB-free” umieszczonym w widocznym miejscu złączki.


Zdrowie i dobre samopoczucie

Czysta woda stanowi od wieków najważniejsze źródło zdrowia i życia dla ludzi. Dlatego tak ważne jest, aby była ona wolna od wszelkich zanieczyszczeń i mikroorganizmów, czysta i gotowa do użycia.  Złączki nowej generacji Sanha są wolne od ołowiu i innych zanieczyszczeń dlatego idealnie służą do dostarczania krystalicznie czystej wody do naszych mieszkań. Dbają o nasze zdrowie, komfort i bezpieczeństwo w czasie przygotowania posiłków. Już dziś gwarantują wysokie wymagania, jakie stawiane będą instalcjom w przyszłości.   

Więcej

Firma powiązana:

Sanha

Telefon 76 857 20 00, 76 857 32 02
www.sanha.com.pl
techniczne@sanha.com

Sanha