Nowości

Nowe modele kotłów Keller

21.05.2013

W maju w ofercie marki Keller, należącej do Grupy SBS, pojawiło się kilka ciekawych nowości, w tym nowe modele kotłów: Keller Dual retortowe dwupaleniskowe, oraz zmodernizowane kotły miałowe z automatyką i kotły węglowe KWS. Nowością w ofercie są kotły retortowe dwupaleniskowe Keller Dual.

Kotły te przeznaczone są do pracy w wodnych instalacjach centralnego ogrzewania systemu otwartego, oraz zamkniętego z zastosowaniem odpowiednich zabezpieczeń przed przegrzaniem, i przygotowane do wysokoefektywnego spalania węgla kamiennego typu eko-groszek w trybie automatycznym. W trybie ręcznym możliwe jest również palenie sezonowanym drewnem lub węglem kamiennym większej granulacji. Kotły dostępne są w mocach 15kW i 25kW.
Znane na rynku kotły Keller KWS oraz miałowe zostały udoskonalone, wprowadzono w nich kilka nowych, istotnych rozwiązań.

Nowe modele kotłów Keller. Płynna modulacja mocy w zakresie 1 % - 100 %, , sterowanie pompami c.o., c.w.u., cyrkulacyjną i podłogową, czujnik spalin w zestawie – to główne zalety nowych rozwiązań zastosowanych we wszystkich modelach kotłów. Sterownik z czujnikiem spalin dodatkowo umożliwiający podłączenie modułu GSM oraz modułu internetowego dostępny jest w standardowej ofercie. Dodatkowo duże drzwi komory zasypowej, dodatkowe drzwi do czyszczenia wymiennika kotłowego i możliwość zamiany kierunku otwierania drzwi – prawe/lewe powodują, że kotły są przyjaźniejsze w obsłudze. Wszystkie kotły pracują w trybie lato/zima – umożliwiającym przygotowanie ciepłej wody użytkowej poza sezonem grzewczym. Kotły produkowane są w Polsce na nowoczesnych liniach produkcyjnych i spawane robotami przemysłowymi – mówi Marcin Stawiany z Grupy SBSdzięki temu  użytkownicy mają gwarancję ich wysokiej jakości i długiego okresu bezawaryjnej pracy. Serwis fabryczny door-to-door i liczne wyposażenie dodatkowe to elementy wzbogacające ofertę.

Źródło: Grupa SBS

Więcej