Nowości

Zmiękczona woda z "Niebieskich Źródeł"

07.05.2013

"Niebieskie Źródła" to kompaktowy zmiękczacz wody firmy UST-M.  Swoją nazwę zawdzięcza silnie pulsującym źródłom znajdującym się w rezerwacie przyrody położonym na obrzeżach Tomaszowa Mazowieckiego – miasta, w którym swoją siedzibę ma firma. Zastosowana technologia sprawia, że sprzęt jest prosty w obsłudze. Pozwala w łatwy sposób uzdatnić wodę, chroniąc tym samym instalację wodną i sprzęt AGD.

Zmiękczacz "Niebieskie Źródła" to stacja uzdatniania wody z automatyczną, elektroniczną głowicą czasowo-objętościową. Wyposażona została w by-pass, który pozwala na swobodny montaż i demontaż. Do zmiękczania wody wykorzystuje żywicę jonowymienną, czyli specjalne złoże filtracyjne, które zamienia jony wapnia i magnezu na jony sodu. Pracuje bezobsługowo. Wystarczy wsypać ok. raz w miesiącu do obudowy zmiękczacza specjalne tabletki soli. W momencie, kiedy żywica jonowymienna straci swoją wydajność, automatyczna głowica podda ją procesowi regeneracji.

Zmiękczona woda z "Niebieskich Źródeł". "Niebieskie Źródła" poprawiają jakość wody, obniżając jej twardość, a także, w pewnym stopniu, eliminując żelazo i mangan. Tym samym chronią instalację wodną oraz podłączone do niej urządzenia w całym gospodarstwie domowym, a także hotelu czy restauracji. Zastosowanie zmiękczacza kompaktowego firmy UST-M wydłuża eksploatację sprzętu AGD. Pozwala także zmniejszyć zużycie energii, eliminując kamień kotłowy. Ponadto zapobiega osadzaniu się kamienia na armaturze kuchennej i łazienkowej oraz eliminuje biały nalot na naczyniach. Chroni prane tkaniny przed zniszczeniem i skórę przed nadmiernym wysuszeniem. Poprawia także smak i zapach wody oraz przyrządzanych na jej bazie potraw, kawy czy herbaty.

Źródło: UST-M

Więcej

Firma powiązana:

UST-M Sp. z o.o.

Telefon +48 44 711 11 19
www.ustm.pl
biuro@ustm.pl

UST-M Sp. z o.o.