Nowości

Czas na taras!

06.05.2013

Wraz z pierwszymi promieniami słońca rozpoczynamy sezon tarasowy. Nic nie sprawia takiej przyjemności jak leniwe słoneczne popołudnie, czy poranna kawa na własnym tarasie. Dla tych, którzy zabierają się za stworzenie swojego przydomowego azylu marka Kopp ma produkty nie do odrzucenia.

Najważniejsza decyzja, którą należy podjąć planując taras to wybór materiału. Deski drewniane roztaczają aurę domowej atmosfery oraz jak każdy naturalny materiał sprawiają wrażenie dyskretnej elegancji. Drewniane tarasy i werandy to klasyka, przywodząca na myśl dzieciństwo spędzone poza miastem. Nie wolno jednak zapominać, że jak każdy naturalny materiał poddany zmiennym warunkom atmosferycznym, drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Drewniane tarasy powinny być zadaszone (drewno poddane silnemu nasłonecznieniu może zmieniać kolor), regularnie impregnowane oraz konserwowane środkami grzybobójczymi. Jeżeli jednak nie możemy się oprzeć urokowi drewnianej werandy i gotowi jesteśmy poświęcić odpowiednio dużo czasu i uwagi należytej pielęgnacji? – Wybierajmy gatunki drewna o dobrej stabilności. Na tarasie świetnie sprawdzą się egzotyki np. bangkirai. Kluczem do długiej eksploatacji każdego drewnianego tarasu jest  regularna impregnacja, dlatego niezależnie od gatunku drewna, na który się decydujemy – pamiętajmy o właściwymi i cyklicznym zabezpieczeniu powierzchni desek przed wilgocią – podpowiada Katarzyna Wątor, ekspert firmy Kopp.

Czas na taras! A jeśli nie mamy ani czasu, ani serca do regularnej pielęgnacji drewna? Deski kompozytowe to prawdziwy przyjaciel zabieganych i zapracowanych – odporny i trwały, praktycznie nie wymaga konserwacji, dzięki składowi łączącemu pył drzewny z polimerem PVC oraz ze środkami zabezpieczającymi przed grzybami i porostami. Specjalne filtry zabezpieczają przed promieniowaniem UV, a szczotkowanie zapewnia antypoślizgową powierzchnię. Raz zamontowany taras z dobrych desek kompozytowych może nam bezawaryjnie posłużyć nawet przez 25 lat. Niezależnie od tego czy będzie to stylowy i nowoczesny taras z desek kompozytowych, czy naturalnie ciepły i tradycyjny, wykonany z drewna – taras to przedłużenie domu, które sprawia, że ciepłe miesiące cieszą podwójnie.

Źródło: Kopp

Więcej

Firma powiązana:

Kopp

Telefon 12 269 80 35
www.podlogi-kopp.pl
info@podlogi-kopp.pl

Kopp