Nowości

Kolekcja odcieni z Katalogu Inspiracji Tikkurila

16.04.2013

Ekotrendy w aranżacji wnętrz to zarówno czerpanie z estetycznych rozwiązań, jakie podsuwa nam przyroda, jak i wybór produktów o recepturach przyjaznych dla zdrowia i środowiska. W stworzeniu takiej stylizacji pomogą farby Tikkurila Optiva. Dostępne w kolekcji głębokie bądź świeże zielenie, zgaszone błękity i wyciszone kolory ziemi są doskonałym wyborem dla osób lubiących wnętrza nowoczesne, a jednocześnie ciepłe i emanujące spokojem.

Natura wypełniona jest ujmującą, idealnie dobraną kompozycją barw. Niezliczona ilość odcieni tworzy harmonijne zestawienia, urzekające pięknem i oddziałujące na zmysły. Obcowanie z nimi pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, przynosi odprężenie, poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Pozwala nabrać dystansu do codziennych spraw i natłoku myśli. Coraz częściej inspirujemy się naturą, przenosząc do naszych wnętrz jej subtelne, a przy tym zachwycające urokiem podpowiedzi. Wybieramy też produkty certyfikowane, które pomogą nam zarówno zatroszczyć się o naszych najbliższych, jak i zapewnić szczególną ochronę przyrodzie.

Kolekcja odcieni z Katalogu Inspiracji Tikkurila. Linia farb do wnętrz Tikkurila Optiva pozwala wypełnić aranżację zaczerpniętymi z natury barwami, współtworząc przestrzeń o wyjątkowym klimacie. Receptura tych farb jest przyjazna dla zdrowia jak i środowiska, czego potwierdzeniem są: certyfikat Ecolabel, rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz minimalna zawartość lotnych związków organicznych. Stonowana paleta brązów, beżów i szarości tworzy we wnętrzu atmosferę spokoju i wytchnienia. Jest idealnym wyborem do stylizacji minimalistycznej, pozbawionej jednak często charakterystycznego dla niej chłodu. Te wyciszone odcienie warto ożywić kroplą bardziej intensywnego koloru – np. seledynu. W efekcie powstanie aranżacja przytulna, a jednocześnie nowoczesna i oryginalna.

Biel jest kolorem o ponadczasowym uroku i stylu. Wnosi wrażenie czystości, spokoju i równowagi. Tworzy idealne kolorystyczne tło, pozwalające wybrzmieć ożywczej, radosnej zieleni. Tak skomponowana całość przywodzi na myśl harmonię natury. To wnętrze o klasycznym charakterze, ubarwione dziecięcą wyobraźnią.

Inspirowana zieloną, pachnącą łąką, oryginalna dekoracja przywołuje na myśl miłe, wiosenno-letnie wspomnienia. Dla odpowiedniego wyeksponowania tak niebanalnie ozdobionej ściany, najlepszym uzupełnieniem kolorystycznym będzie kompozycja odcieni kremowych, beżowych i brązowych. Awangardowego szyku nadają całości intensywnie różowe dodatki.

Niezwykle modny styl eko sprawdza się w każdym wnętrzu – również w salonie kąpielowym. Zaczerpnięte z natury, spokojne barwy piasku, kamieni i drewna doskonale komponują się z bielą armatury o łagodnych, miękkich liniach. W tak zaaranżowanym miejscu, wypełnionym ciepłem intymności, nietrudno znaleźć wytchnienie i odpocząć po trudach całego dnia.

Źródło: Tikkurila Polska

Więcej

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.