Nowości

Pompa ciepła powietrze-woda

09.04.2013

Pompa ciepła WPL 10 AC dostępna od 2013 roku w 6 pakietach, w tym 3 pakiety z kotłem grzewczym.

Może być stosowania przy temperaturze powietrza od –20°C. Wyposażona w elektroniczny zawór rozprężny, zapewniający odpowiednie przegrzanie par czynnika przy zmiennych warunkach temperaturowych. Urządzenie ma fabrycznie wbudowane elementy zabezpieczające (czujnik wysokiego i niskiego ciśnienia, zabezpieczenie przed zamarzaniem) oraz ogranicznik prądu rozruchowego. Jest przystosowane do aktywnego chłodzenia budynku poprzez odbieranie ciepła z systemu grzewczego.

Pompa ciepła powietrze-woda. Pompa ma nową, kompaktową, niewielką gabarytowo, metalową obudowę do ustawienia na zewnątrz budynku – można ją umieścić na podłożu lub zawiesić na konsoli ściennej (waga tylko 120 kg). Obudowa ta jest wykonana z emaliowanej stali zabezpieczonej przed korozją, ocynkowanej i malowanej proszkowo na kolor Alpine White. Dzięki wewnętrznym, aluminiowym kanałom powietrznym oraz kształtom łopatek znajdujących się w wentylatorze osiowym osiągnięto niski poziom ciśnienia akustycznego. Pompa została wyposażona w Managera Energii – system automatycznie zlicza energię. Regulator WPMW II informuje o energii przekazanej do układu ogrzewania, c.w.u., podaje ilość zużytej energii przez sprężarkę i grzałkę elektryczną.
Dane podawane są dla ostatniej doby, jak i sumarycznie od początku uruchomienia urządzenia.

Funkcje: ogrzewanie, aktywne chłodzenie, przygotowanie c.w.u.

Cechy szczególne: elektroniczny zawór rozprężny, prosta instalacja, efektywne i energooszczędne odszranianie, wbudowany licznik ciepła i energii elektrycznej

Zastosowanie: Do ogrzewania podłogowego, grzejnikowego, przygotowania c.w.u. oraz chłodzenia aktywnego

Gwarancja: 3 lata, w przypadku zastosowania w budynku jednorodzinnym

Nagrody i wyróżnienia: Złoty Instalator dla Najlepszych w 2002 i 2005 roku za serwis; pompy ciepła otrzymały także Złoty Laur Konsumenta 2008 i 2009 oraz GRAND PRIX 2010.

Źródło: Stiebel Eltron

Więcej