Nowości

Stylowa etiuda – drzwi Etiuda firmy Pol-Skone

04.04.2013

Aluminium i szkło to zgrany duet, który stał się niekwestionowaną ikoną nowoczesnego stylu w aranżacji wnętrz. Jednak połączenie tych dwóch materiałów wprowadza klimat chłodu, dlatego warto jest przełamać go  stosując ciepłe, naturalne barwy. Dzięki nim uzyskamy efekt przytulnego i prawdziwie domowego wnętrza.

Drzwi ETIUDA firmy POL-SKONE dzięki zestawieniu aluminiowych listew i efektownych szkleń z głębią drewnianych barw dodadzą uroku każdej modernistycznej aranżacji.

Wybierając drzwi do nowoczesnych wnętrz najlepiej zdecydować się na modele o prostej linii. Funkcjonalny minimalizm wymaga ostrożnego zestawiania tekstur i barw, a wszechobecna geometria nie pozwala stosować opływowych kształtów i zbędnych ozdobników. Uporządkowana forma detali drzwi ETIUDA i bogata kolorystyka skrzydła oddająca naturalny wygląd drewna nada elegancki ton nowoczesnej przestrzeni. Oryginalne wzory szyb w wersji biały lub brązowy mat i aluminiowe listwy ułożone w pionowe lub poziome kompozycje będą ciekawym elementem dekoracyjnym całego pomieszczenia i podkreślą jego indywidualny charakter.

Drzwi ETIUDA firmy POL-SKONE niczym popisowe dzieło zwieńczą aranżowaną przestrzeń nadając jej elegancji i nowoczesnego stylu. Kolekcja zawiera 8 modeli o liniowym układzie ozdobnych detali. Subtelna prostota pionowych szkleń o różnych szerokościach doskonale sprawdzi się w salonach czy sypialniach, wprowadzając do pomieszczeń nieco łagodnego światła, optycznie rozjaśniając wnętrze. Możemy wybrać także drzwi z pełnym skrzydłem, dekorowane wąskimi, aluminiowymi listwami w układzie pionowym lub poziomym. Dzięki tym delikatnym dodatkom kolekcja ETIUDA zyskuje w pełni modernistyczny design. Górna krawędź skrzydła wykonana jest w systemie bezprzylgowym, co także wpasowuje się w nowoczesną stylistykę. Konstrukcja skrzydła opiera się na drewnianym ramiaku obłożonym dwiema gładkimi płytami HDF o powierzchni Lamistone, Silkstone, a dostępne struktury wypełnienia to w zależności od wzoru: „plaster miodu” lub płyta wiórowa pełna.

Stylowa etiuda – drzwi Etiuda firmy Pol-Skone. Dobierając kolor stolarki drzwiowej mamy dwie możliwości - zastosować odcień najbardziej zbliżony do koloru podłogi lub wybrać go na zasadzie przeciwieństw. We współczesnych przestrzeniach najlepiej sprawdzą się kontrastowe połączenia, które tworząc geometryczne linie nadadzą aranżacji niepowtarzanego charakteru. Bogata paleta barw drzwi ETIUDA daje możliwość zabawy kolorystycznymi zestawieniami i uzyskania najbardziej pożądanego efektu wizualnego. Kolekcja dostępna jest w wariancie z powierzchnią Lamistone, która posiada specjalną powłokę  zabezpieczającą przed wycieraniem i działaniem środków chemicznych oraz Silkstone, która oddaje niepowtarzalną strukturę drewna. Czysta biel, ciepłe odcienie dębu i orzecha, czy pastelowa szarość jesionu będzie wspaniale współgrać z ciemniejszymi podłogami w odcieniach czekolady czy hebanu. Nieco bardziej nasycone barwy egzotycznego drewna wenge czy merbau, lekko wiśniowy mahoń, smakowity nugat czy kasztan i antracyt o grafitowych refleksach to perfekcyjny kontrast dla jasnych podłoży, na przykład podłóg z drewna bukowego czy klonu.

Źródło: Pol-Skone

Więcej

Firma powiązana:

Pol-Skone

Telefon 81 744 30 11
www.pol-skone.pl
poczta@pol-skone.eu

Pol-Skone