Nowości

Nowość w ofercie Alnor - System elastycznego rozprowadzania powietrza FLX-REKU

27.03.2013

W trosce o wygodę i łatwość montażu instalacji wentylacyjnej i rekuperacji, fi rma Alnor rozszerzyła swoja oferte o FLX-REKU system.

We współczesnym budownictwie przykłada się dużą wagę do energooszczędności budynku. Dobrze zaizolowane i ocieplone budynki potrzebują stałej wymiany powietrza,która zabezpieczy je przed wilgocią. W tych warunkach wentylacja grawitacyjna przestała spełniać swe zadanie. Konieczne jest stosowanie wentylacji mechanicznej, do której w trosce o zminimalizowanie kosztów ogrzewania, podłącza się rekuperator.

Dzięki niewielkim rozmiarom i właściwej konstrukcji przewody FLX mogą być montowane zarówno na sufitach jak i na ścianach i podłogach Można chować je pod suchymi czy mokrymi tynkami. Zastosowanie materiałów o wysokiej trwałości i wytrzymałości mechanicznej pozwala na zalewanie instalacji w stropach czy wylewkach. Płaskie skrzynki rozprężne nie zabierają wiele miejsca, przez co nie ma konieczności wykonywania specjalnych elementów zabudowy ścian czy sufitów. Antybakteryjna powłoka przewodów wentylacyjnych FLX-HDPE-A-75 wykonana jest na bazie tlenku srebra. Właściwości antybakteryjne oraz antygrzybiczne przewodów potwierdza aprobata techniczna.

Nowość w ofercie Alnor - System elastycznego rozprowadzania powietrza FLX-REKU. Karta katalogowa systemu: http://www.alnor.com.pl/assets/files/aktualnosci%20PDF/nowe%20karty%20katalogowe/2013-03-21-FLX-KARTY-PL.pdf

Źródło: Alnor

Więcej

Firma powiązana:

Alnor Systemy Wentylacji

Telefon 22 737 40 00
www.alnor.pl
alnor@alnor.com.pl

Alnor Systemy Wentylacji