Nowości

FX 900 Super flex - multitalent wśród zapraw klejących do płytek

27.03.2013

Produkowana w oparciu o innowacyjną technologię trasstec cienkowarstwowa zaprawa klejąca FX 900 Super flex wyróżnia się bardzo wysoką elastycznością oraz dużą siłą klejenia. Ze względu na podwyższone parametry jest szczególnie zalecana do klejenia płytek na balkonach, tarasach, w basenach, a także do miejsc narażonych na intensywne obciążenia mechaniczne i termiczne oraz na podłoża krytyczne.

Cienkowarstwowa zaprawa FX 900 Super flex doskonale sprawdza się we wszystkich miejscach, w których wymagana jest duża odporność kleju na działanie wody, czynników atmosferycznych, obciążeń termicznych oraz wszelkiego rodzaju obciążeń mechanicznych, dynamicznych, udarowych, jak również punktowych. Ze względu na wysoką elastyczność oraz dużą siłę klejenia, FX 900 Super flex znajduje zastosowanie przy układaniu okładzin na szczególnie wymagających powierzchniach, także na podłożach krytycznych, które podlegają odkształceniom. Zaprawa przeznaczona jest do układania wszelkiego rodzaju okładzin ceramicznych oraz okładzin wielkoformatowych.

Jej wyjątkową zaletą, którą docenią w szczególności profesjonaliści, jest konsystencja 2w1. Dodając odpowiednią ilość z wody zarobowej można uzyskać konsystencję plastyczną lub samorozpływną, która umożliwia klejenie metodą na tzw. pełne podparcie czyli bez pozostawiania pustek powietrznych pod okładziną ceramiczną. Klej FX 900 Super flex jest produkowany w oparciu o technologię trasstec. Dzięki niej zaprawy pod znakiem FX posiadają wysoką przyczepność i wytrzymałość na ściskanie, niską nasiąkliwość oraz skurcz, a także ograniczają ryzyko powstawania wykwitów na fugach czy przebarwień na powierzchniach okładzin z kamienia naturalnego.

Klej FX 900 Super flex umożliwia układanie płytek w najbardziej skomplikowanych warunkach, które można napotkać na placu budowy. Może być stosowany w intensywnie eksploatowanych ciągach komunikacyjnych, na balkonach, tarasach oraz elewacjach narażonych na działanie zmiennych temperatur. Gwarantuje trwały efekt na ogrzewanych podłożach jastrychowych, a także w pomieszczeniach „mokrych”, takich jak łazienki, natryski czy pralnie. Idealnie nadaje się również do układania płytek w nieckach basenowych, bowiem klej FX 900 Super flex posiada Atest Higieniczny PZH na kontakt z wodą pitną. Wraz z Elastyczną, dwuskładnikową zaprawą uszczelniającą FDS 2K oraz Szybkowiążącą, elastyczną zaprawą do fugowania FBR 500 HF tworzy system produktów przeznaczonych do stosowania w basenach kąpielowych oraz zbiornikach stykających się z wodą przeznaczoną do spożycia.

FX 900 Super flex -  multitalent wśród zapraw klejących do płytek. Innowacyjna technologia trasstec oraz najwyższej jakości polimery użyte do produkcji FX 900 Super flex sprawiają, że zaprawa ta zachowuje stabilność nawet w ekstremalnych warunkach temperaturowych i wilgotnościowych. Dzięki bardzo dużej sile klejenia i przyczepności, można przy jej użyciu z powodzeniem kleić płytki na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych oraz gipsowych, płytach gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknistych, a także na płytach OSB. FX 900 Super flex sprawdza się również przy klejeniu metodą „płytka na płytkę” oraz na starych powłokach malarskich. Istotną cechą zaprawy jest wydłużony czas otwarty. Dzięki temu możliwe jest korygowanie położenia płytek w celu uzyskania satysfakcjonującego efektu wizualnego. Produkt gwarantuje sukces prac budowlanych i przy tym jest bezpieczny dla zdrowia i środowiska. FX 900 Super flex posiada certyfikat EC1 EMICODE świadczący o bardzo niskiej emisyjności lotnych związków organicznych, co sprawia, że może być bezpiecznie stosowany wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych oraz użyteczności publicznej.

Cena:
FX 900 Super flex w technologii trasstec – 59,90 zł/25 kg
FDS 2K Elastyczna, dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca – 320,00 zł/ 32 kg
FBR 500 HF Szybkowiążąca, elastyczna zaprawa do fugowania – 180,00 zł/ 20 kg
*ceny netto

Źródło: Quick-Mix

Więcej