Nowości

Klej Bolix UZ – ocieplanie w różnych warunkach

26.03.2013

Spóźniona wiosna pokazała w tym roku, że kalendarz remontów musi uwzględniać różne warianty pogodowe. W systemach ociepleń stosuje się więc komponenty dostosowane zarówno do rodzaju izolacji, jak i do warunków aplikacji.

Bolix UZ służy do przyklejania płyt styropianowych do typowych podłoży mineralnych oraz do wykonywania warstwy zbrojonej siatką z włókna szklanego. Stosowany przy docieplaniu ścian zewnętrznych, umożliwia też wyrównywanie i wygładzanie powierzchni przed nakładaniem farb i tynków cienkowarstwowych (nierówności do 5mm). Specjalne właściwości preparatu zapewniają skuteczną aplikację także w obniżonych zakresach temperatury otoczenia (od 0°C, a po 8 godzinach od nałożenia możliwe spadki nawet do -5°C).

Klej Bolix UZ – ocieplanie w różnych warunkach. I choć w sezonie remontowym trudno spodziewać się drastycznych obniżek temperatury, dostępność uniwersalnych rozwiązań właściwych dla niesprzyjających warunków pogodowych, daje pewność realizacji ocieplenia niezależnie od aktualnej aury czy pory roku. Pozwala też długofalowo planować kolejne etapy budowy lub remontu domu.

Informacje techniczne:
Temperatura stosowania: od 0°C do +25°C
Temperatura podłoża: od 0°C do +25°C
Proporcje mieszania: 5,25-5,75 l wody na 25 kg kleju
Czas otwarty pracy: ok. 1,5 h
Konsystencja: suchy proszek
Kolor: szary
Zużycie: przy klejeniu płyt styropianowych na odpowiednio przygotowanym podłożu wynosi ok. 4,0 kg/m2, przy wykonywaniu warstwy zbrojonej – ok. 4,0 kg/m2
Cena brutto: 1,94 zł/kg; 48,59 zł/opakowanie 25 kg

Źródło: Bolix

Więcej

Firma powiązana:

Bolix

Telefon 33 475 0 600, 801 650 222
www.bolix.pl
marketing@bolix.pl

Bolix