Nowości

Nowa jakość podłóg olejowanych w ofercie firmy Boen

14.03.2013

Drewniane podłogi zabezpieczone olejem wyglądają naturalnie, a ich struktura oraz usłojenie jest wyraźnie widoczne. W trosce o komfort użytkowników,  producent wprowadził do swojej oferty, na masową skalę, nowatorskie rozwiązanie: podłogi dwukrotnie pokryte olejem, które nie wymagają olejowania zaraz po ułożeniu. Premiera tej nowości miała miejsce podczas tegorocznych targów BAU w Monachium.

Podłogi pokryte olejem naturalnym to znany od wieków, obecnie przeżywający renesans sposób trwałej ochrony drewnianej powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi. Dzięki wyjątkowym właściwościom naturalnych olejów oksydacyjnych, pokryte nimi deski są lepiej zabezpieczone.

Olej wnika głęboko w strukturę drewna i powoduje, że ewentualne zarysowania powierzchni są mniej widoczne. Deski pokryte olejem mają także wiele innych zalet, m.in. regulują mikroklimat we wnętrzu, są naturalnie ciepłe i miłe w dotyku, a dzięki łatwo wyczuwalnej strukturze drewna podłoga nie jest śliska.

Jedyna niedogodność dla użytkowników, która wynikała z posiadania podłóg olejowanych, polegała na ugruntowaniu tych wyjątkowych właściwości poprzez kolejne olejowania, zwłaszcza na początku. Dzięki obecnie wprowadzonej innowacji technologicznej firmy Boen, użytkownik nie musi dokonywać olejowania podłogi zaraz po ułożeniu. Warto zauważyć,  że oznacza to oszczędność czasu oraz pieniędzy dla właściciela. Szacuje się, że pokrycie olejem podłogi po jej ułożeniu, w mieszkaniu o ok. 50 m  powierzchni to koszt około 1500 zł.  

Powierzchnia podłogi oferowanej przez firmę Boen jest dwukrotnie zabezpieczona olejem jeszcze na etapie produkcji. Pierwsza porcja oleju wynosi 12 – 14 g na 1 m kw. Następnie podłoga jest poddawana suszeniu oraz ponownej aplikacji oleju. Dzięki zastosowaniu fabrycznego, dwukrotnego olejowania na powierzchni każdej deski, wyeliminowano zupełnie konieczność nakładania oleju, zaraz po zakończeniu montażu. 

Nowe, olejowane powierzchnie naszych podłóg zostały poddane różnorodnym testom – mówi Robert Kowalski, Country Manager w firmie Boen. – co ważne, przeprowadzone wyniki znacznie przewyższyły oczekiwania, a  Zarząd firmy natychmiast po obejrzeniu rezultatów pracy zespołu technologów, podjął decyzję o wprowadzeniu nowego rozwiązania do masowej produkcji – poinformował Robert Kowalski.

Dwukrotnie olejowana powierzchnia powoduje, że wzrasta wytrzymałość podłogi oraz jej odporność na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, a także ułatwia codzienną pielęgnację. Nowa linia technologiczna Boen jest jednym z najnowocześniejszych  rozwiązań tego typu w Europie. Jej istotę stanowi aż dwukrotne zastosowanie oleju oksydacyjnego na etapie produkcji podłogi. Wszystkie wyroby, wyprodukowane z zastosowaniem  tej formuły, są oznaczone logotypem ‘Natural Plus Ready for Living’.

Nowoczesna linia Boena pozwoli na realizację wielu innowacyjnych projektów, m.in. umożliwi wytwarzanie podłóg z zastosowaniem wyraźniejszego niż dotąd szczotkowania powierzchni. Dzięki innowacyjnej technologii możliwe jest też wytwarzanie  podłóg, posiadających zróżnicowaną kolorystykę  w obrębie jednej deski.

Nowa jakość podłóg olejowanych w ofercie firmy Boen, trybuty nowej oferty podłóg: 

  • Gotowe do użycia bezpośrednio po zamontowaniu (Ready for living)
  • Atrakcyjne pod względem designu oraz eksponowania struktury drewna
  • Jeszcze lepsza wytrzymałość na przenikanie w głąb podłogi rozlanych płynów
  • Łatwe do utrzymania w czystości i pielęgnacji
  • Wysokiej jakości, trwały i wytrzymały olej oksydacyjny
  • Możliwość miejscowego naprawiania podłogi
  • Posiadają wszystkie wymagane atesty i certyfikaty
  • Długi czas absorbcji oleju podczas użytkowania
  • Możliwość produkcji podłóg olejowanych  z zachowaniem naturalnej struktury drewna. 

Pielęgnacja podłóg dwukrotnie olejowanych. Po ułożeniu podłogi rekomendowana jest aplikacja  środka  konserwującego powierzchnię o nazwie „Freshen Up” zaraz po zainstalowaniu podłogi oraz do codziennej pielęgnacji. „Floor Soap” to zwykłe mydło, przeznaczone do zmywania podłogi raz jakiś czas. Natomiast w przypadku wnętrz publicznych, narażonych na duże natężenie ruchu, oraz do stosowania w mieszkaniach i domach okresowo (np. raz na pół roku) polecany jest olej o nazwie  „Natural Oil”, także z oferty firmy Boen, który przywraca olejowanym podłogom ich cenne właściwości.

Źródło: Boen

Więcej

Firma powiązana:

BOEN Polska

Telefon 663 188 887
www.boen.pl
robert.kowalski@boen.pl

BOEN Polska