Nowości

Nowy klimakonwektor Vido w wersji 4-rurowej

04.03.2013

Dwufunkcyjny klimakonwektor Vido to nowe i przemyślane rozwiązanie ułatwiające uzyskanie optymalnej temperatury w pomieszczeniach domowych oraz użyteczności publicznej. Błyskawicznie ogrzewa, gdy jest zimno i chłodzi, gdy panuje upał. W ofercie Purmo pojawił się nowy model kilmakonwektora Vido w wersji 4-rurowej.

Klimakonwektor Purmo Vido w wersji  4-rurowej jest przeznaczony przede wszystkim do zastosowań w większych obiektach – hotelach, biurowcach, czy budynkach użyteczności publicznej. W nowym Vido wymiennik ciepła obsługuje równolegle dwa oddzielne obiegi – ogrzewania oraz chłodzenia.

Vido, w dostępnej do tej pory wersji dwururowej, predysponowany jest przede wszystkim do współpracy z pompami ciepła. Funkcje grzania lub chłodzenia realizowane są w tym samym obiegu czynnika zasilającego, a wybraną opcję uzyskuje się poprzez zmianę parametrów temperatury wody w instalacji.

Natomiast konstrukcja nowego 4-rurowego urządzenia Vido umożliwia podłączenie do dwóch niezależnie działających, rozdzielnych obiegów – jednego dla ogrzewania i drugiego dla chłodzenia. Chłodzący grzejnik - taki jest - właśnie Vido, nowatorski naścienny klimakonwektor marki Purmo. Zgrabna linia grzejnika skrywa wymiennik ciepła o wysokiej wydajności. Klimakonwektor Vido dysponuje maksymalną mocą 9266 W przy ogrzewaniu i 4147 W przy chłodzeniu.

W miesiącach zimowych woda grzewcza przepływa przez wymiennik oddając ciepło pomieszczeniom. Latem, dzięki zastosowaniu zintegrowanego wentylatora, to samo urządzenie zapewni chłodzenie pomieszczeń. W wersji 4-rurowej wymiennik ciepła klimakonwektora Vido jest napełniany wodą lodową pochodzącą z wytwornicy wody lodowej.

Vido nawiewa do pomieszczeń orzeźwiające schłodzone powietrze za pomocą zintegrowanego wentylatora o zmiennym ustawieniu prędkości obrotów, obniżając temperaturę we wnętrzach i zapewniając szybką ulgę podczas nieznośnych letnich upałów.

4-rurowy klimakonwektor Vido jest przeznaczony do stosowania w budynkach użyteczności publicznej, równolegle w instalacjach grzewczych centralnego ogrzewania oraz w instalacjach chłodniczych. Urządzenie można skonfigurować tak, aby działało samodzielnie, a także dopasować je do centralnych systemów sterowania BMS, działających w wielu budynkach biurowych. Możliwa jest także ręczna regulacja prędkości obrotów wentylatorów umieszczonych w urządzeniu.

Obsługa zamontowanego już urządzenia jest prosta i nie wymaga umiejętności technicznych, dzięki czemu każdy użytkownik może samodzielnie zmniejszyć bądź zwiększyć wysokość temperatury w mieszkaniu. Bez problemu możemy włączyć klimatyzację, gdy panuje upał lub szybko się ogrzać, kiedy jest zimno.

Inteligentny elektroniczny system regulacji klimakonwektorów Vido zapewnia dostępność szeregu łatwych do ustawienia opcji regulacji parametrów pracy w trybie ogrzewania i chłodzenia. Dwupoziomowa koncepcja programowania umożliwia wybór trybu „uproszczonego” - do szybkich codziennych ustawień parametrów pracy grzejnika, oraz trybu „rozszerzonego” - umożliwiającego dostęp do bardziej zaawansowanych funkcji.

Przyjemne ciepło w środku zimy i orzeźwiający chłód w środku lata to nie wszystko - liczy się także efektywność. Klimakonwektor Vido pogodzi obie te kwestie umożliwiając sprawną optymalizację warunków komfortu wewnętrznego przy niskich kosztach eksploatacji.

Dlatego też grzejniki Vido oznaczone zostały logo “clever” - są bardziej efektywne i zużywają mniej energii w porównaniu z innymi rozwiązaniami grzewczymi. U źródeł koncepcji Purmo „clever” leży inteligentne myślenie:

  • możliwość indywidualnego programowania każdego klimakonwektora Vido
  • programowanie w trybie dziennym i tygodniowym (24/7), z godzinną dokładnością
  • podświetlany ekran LCD, z możliwością wprowadzenia blokady bezpieczeństwa
  • automatyczne i ręczne opcje regulacji prędkości wentylatorów
  • opcja podłączenia do centralnego systemu sterowania budynku (BMS)
  • funkcja nocnego osłabienia ogrzewania
  • możliwość zachowania w pamięci programu użytkownika przez 12 godzin w razie awarii zasilania

Atutem klimakonwektora Vido jest jego efektywność energetyczna, która często jest priorytetem dla kupujących do swoich domów nowoczesne grzejniki. Klimakonwektor Vido jest najnowszym innowacyjnym produktem marki Purmo.

Wprowadza do domu klimat przyjazny użytkownikom, zmniejszając jednocześnie ich wydatki. Charakteryzuje się pojemnością wodną rzędu 5 do 10% tradycyjnego grzejnika o równoważnej mocy. Cechuje się doskonałą wydajnością, nawet przy niższych parametrach instalacji ogrzewania i świetnie nadaje się do zastosowań zarówno z tradycyjnymi, jak i odnawialnymi źródłami ciepła.

Urządzenie posiada filtr, który można w łatwy sposób wyczyścić, a nawet uprać. Do klimakonwektora Vido producent oferuje szereg pomocnych i przydatnych akcesoriów, m.in. zawory regulacyjne i pompkę do skroplin. Producent zapewnia  pięć lat gwarancji na urządzenie. (Elementy elektryczne i elektroniczne objęte są dwuletnią gwarancją)

Nowy klimakonwektor Vido w wersji 4-rurowe – charakterystyka i ceny:
Maksymalne ciśnienie robocze: 10 bar
Maksymalna temperatura: 110°C
Wysokość: 595 mm
Głębokość: 153 mm
Długość: 800, 1000, 1200, 1400, 1600 mm
Moc cieplna 75/65/20 °C : od 1824 do 9266 W
Moc cieplna 43/35/20 °C: od 704 do 3363 W
Moc chłodnicza 7/12/27 °C: od 707 do 4147 W
Gwarancja: 5 lat (2 lata na elementy elektryczne i elektroniczne)
CENA: od 1944  do 3420 PLN netto

Źródło: Purmo

Więcej

Firma powiązana:

Rettig Heating

Telefon 22 544 10 00
www.purmo.pl
purmow@purmo.pl

Rettig Heating