Nowości

Klej o potężnej sile – Mamut Glue firmy Den Braven

11.02.2013

Często zdarza się, że dopiero co zamocowany wieszak czy półka spada razem z jego zawartością na podłogę. W przypadku poważniejszych prac budowlanych, kiedy w grę wchodzą przedmioty o większym ciężarze i rozmiarach, nie można pozwolić sobie na takie ryzyko.

Remedium na problemy związane z mocowanie stanowi uniwersalny klej o wielkiej sile – Mamut Glue firmy Den Braven, który zadba o wszystkie aspekty solidnego łączenia.

Klej Mamut Glue  - szybki, mocny i trwały

Zazwyczaj, podczas prac budowlanych lub domowych remontów, do mocowania przedmiotów o sporym obciążeniu używa się gwoździ, śrub i kołków lub też kleju, który niestety w celu związania w wielu przypadkach wymaga solidnego podparcia przez długi czas. Świetną alternatywą dla tradycyjnych metod, a tym samym i sposobem na mniej inwazyjny i prostszy sposób przytwierdzania ciężkich elementów jest Mamut Glue firmy Den Braven -uniwersalny, jednoskładnikowy i trwale elastyczny klej stworzony na bazie MS Polimeru. Po wyschnięciu tworzy on silne wiązanie, które jest w stanie wytrzymać niesamowite obciążenie, bo aż do 22 kg/cm2. Dodatkowo, jest super lepki i gęsty, dlatego nadaje się do zastosowań poziomych oraz pionowych, bez obaw o jego spłynięcie.

Prace znacznie usprawnia również natychmiastowa przyczepność i szybkość schnięcia kleju Mamut Glue, która zależy od grubości spoiny. Dzięki temu w łatwy sposób można zamocować nawet duże i ciężkie przedmioty, bez konieczności budowania skomplikowanych konstrukcji podpierających łączone elementy, a tym samym znacznie przyspieszając prowadzone prace. Co więcej, wykazuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości podłoży, także tych wilgotnych. Bez problemu łączyć można ze sobą różne materiały, zarówno o gładkiej, jak i porowatej strukturze: beton, gips, ceramika budowlana, szkło, stal, metale, lakierowane drewno, PCW itp. Mamut Glue firmy Den Braven świetnie sprawdza się więc przy mocowaniu półek, blatów, okładzin, gzymsów, luster, materiałów izolacyjnych, różnego rodzaju ekranów, a nawet obróbki dekarskiej.

Klej Mamut Glue - prosty i wygodny w użyciu

Warta podkreślenia jest również wyjątkowa uniwersalność kleju Mamut Glue firmy Den Braven oraz wygoda jego użytkowania. Jest on bardzo odporny na niesprzyjające czynniki atmosferyczne i nie tracąc swoich właściwości może być wykorzystywany w ekstremalnych warunkach pogodowych – wytrzymuje temperatury od -40 do +90 stopni Celsjusza. Produkt jest również neutralny chemicznie, można go używać do mocowania luster (nie uszkadza warstwy srebrzankowej) oraz granitu, marmuru czy piaskowca (nie odbarwia kamienia naturalnego). Jest on przy tym bezwonny i nie zawiera izocyjanianów, silikonu, rozpuszczalników, polichlorku winylu i plastyfikatorów, dlatego też jest bezpieczny dla zdrowia, a jego aplikacja nie jest uciążliwa nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Komfort jego użytkowania podnosi również profilowana końcówka kartusza, która umożliwia wygodny i precyzyjny sposób aplikacji.

Mamut Glue firmy Den Braven to doskonała propozycja zarówno dla profesjonalistów z branży budowlanej, jak i dla tych, którzy w szybki i wygodny sposób chcą przeprowadzić drobne prace remontowe we własnym domu lub ogrodzie. Bezproblemowe łączenie materiałów o różnej masie i strukturze czyni z niego uniwersalne narzędzie każdego budowlańca.

Den Braven Mamut Glue, kartusz 290 ml, cena detaliczna brutto: 35,34 zł

Źródło: Den Braven

Więcej

 

Firma powiązana:

Den Braven

Telefon 61 89 61 740
www.denbraven.pl
info@denbraven.pl

Den Braven