Nowości

Nowa kolekcja paneli ściennych Kronopol w odsłonie on-line

07.02.2013

Urządzasz mieszkanie? Planujesz nową aranżację przestrzeni Twojego biura? Zobacz jak wiele możliwości dają panele ścienne firmy Kronopol. Teraz w nowej, ulepszonej formie. Sprawdź katalog on-line.

„Oczekiwane powroty” to tytuł katalogu on-line prezentującego najnowszą kolekcję paneli ściennych Kronopol, dostępnego na stronie www.kronopol.pl/produkty/Panele-scienne/Katalog-on-line Produkowane dzisiaj panele ścienne zainteresują każdego, kto pragnie, aby wnętrza jego mieszkania były atrakcyjne i wzbudziły zainteresowanie gości, a także by panowała w nich ciepła atmosfera. Dlatego warto odrzucić wspomnienia przytłaczających rozmiarem i wagą boazerii montowanych przed wielu laty, zwłaszcza w przedpokojach naszych mieszkań. Przygotowane kolekcje dają możliwość wyboru spośród modeli pasujących zarówno do mebli tradycyjnych jak i nowoczesnych. Dostępne są nie tylko różnorodne wzory kolorystyczne. Wybierać można także spośród paneli o różnej grubości oraz formacie, co z kolei umożliwia oryginalne ich ułożenie.


Panele ścienne wytwarzane przez Kronopol na bazie drewnopochodnej płyty LDF dają zupełnie nowe możliwości dekorowania wnętrz. Family Collection to najnowsza kolekcja paneli ściennych, wykonanych z płyty bazowej o grubości 6 mm i formacie 2600 x 150 mm. Są lekkie, a jednocześnie, tak jak inne panele, bardzo trwałe. Zastosowanie najnowszych trendów wystroju wnętrz możliwe jest zwłaszcza dzięki wykorzystaniu serii Prestige Collection. Są to panele o grubości 7 mm i formacie 2600 x 250 mm. Kolekcję wyróżnia bogate i futurystyczne wzornictwo. Natomiast większy format sprzyja realizacji nowatorskich pomysłów na aranżację. Co więcej, zastosowana na powierzchni folia 3D wzmacnia wrażenie głębi, dzięki temu doskonale oddaje wygląd drewna. Trójwymiarowa struktura wyczuwalna jest również w dotyku, a to dodatkowo sprzyja wrażeniu autentyczności deski. Wybierać można spośród dekorów naśladujących takie drewno jak olcha, dąb, wiąz, brzoza i wiele innych. Naturalne kolory działają odprężająco. Ponadto, nie narzucając swojej barwy, pozwalają łączyć zastosowane w pomieszczeniu kolory mebli czy dodatków.

Panele ścienne są odpowiednie zarówno dla osób chcących odmienić charakter salonu, sypialni, pokoju dziennego czy przedpokoju jak i tych, którzy pragną mieć nową i oryginalną jedną ścianę albo tylko sufit. Taka decyzja również należy do bardzo dobrych. Wybór odpowiednich kolorów i stylu paneli montowanych na ścianie działowej pozwoli podkreślić inne przeznaczenie poszczególnych stref mieszkania. Panele na ścianie w sypialni pomogą zbudować odpowiednią atmosferę miejsca. Można również udekorować w ten sposób ścianę w salonie, na której opatrzyły się wiszące obrazy lub przeciwnie – w pokoju brakowało elementu ozdobnego.

Zastosowanie stylowego wzoru paneli ściennych w gabinecie zdecydowanie podniesie rangę pomieszczenia. Wkrótce skończy się zima, a to najlepszy czas w roku, aby dokładnie zaplanować remont mieszkania. Montaż paneli ściennych? To łatwiejsze niż się wydaje. Nie trzeba specjalnego przygotowywania powierzchni. Dodatkowo, pod panelami można ukryć nierówności i różnego rodzaju przewody. Taki zakres remontu może równocześnie znacząco przyczynić się do ochrony pomieszczenia przed chłodem i hałasem, zwłaszcza gdy mieszkanie jest szczytowe. Jeśli bezpośrednio nad pokojem mamy dach budynku, dekoracja na suficie będzie pełniła również rolę dodatkowej izolacji.

Panele ścienne ucieszą także domowników, dla których ciągłe sprzątanie i czyszczenie mieszkania  nie jest ulubionym zajęciem. Panele zastosowane na dolnej części ścian przedpokoju, szczególnie narażonej na zabrudzenia, umożliwią zachowanie czystości na dłużej. Aby pozbyć się kurzu i wytrzeć plamy, wystarczy wilgotna ściereczka. Warto pamiętać, że materiał użyty do produkcji tego typu paneli jest odpowiedni do pomieszczeń, w których optymalna temperatura to 18-22°C, a wilgotność powietrza sięga 40-65%.

Źródło: Kronopol

Więcej