Nowości

BUDMA 2013 – budownictwo przyszłości z ceramiką Röben

06.02.2013

Dwudziesta druga edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa BUDMA 2013 już za nami. Jak co roku reprezentanci wszystkich dziedzin branży budowlanej ściągnęli do Poznania. Ceramiczne materiały budowlane reprezentowała m.in. firma Röben Polska.

Tegoroczne targi BUDMA odbywały się pod hasłem „Budownictwo przyszłości. Inteligentna architektura”. Przyszłość w budownictwie to przede wszystkim wykorzystanie najnowszych technologii i innowacyjnych materiałów. W tym duchu firma Röben, jeden z wiodących producentów ceramiki budowlanej, prezentowała swój najnowszy, innowacyjny produkt: pustak ceramiczny Thermoziegel TV Plan z wełną mineralną. Na stoisku można było też obejrzeć na żywo nowości z oferty cegieł i płytek importowanych, w tym ciekawe kolory klinkieru ręcznie formowanego, oraz dwie najpopularniejsze dachówki ceramiczne marki Röben - MONZAplus i Piemont, które są aktualnie objęte noworoczną promocją. Firma pokazała na targach nowe barwy obu modeli: dachówkę MONZAplus o brązowej, błyszczącej angobie oraz Piemont w kolorze szarym. W sprzedaży pojawią się one najprawdopodobniej na wiosnę. 

Energooszczędne nowości

Najnowszy pustak z wkładem z wełny mineralnej przyciągał dużo zwiedzających>Tradycyjnie targi BUDMA były też forum wymiany doświadczeń branżowych oraz rozmów z inwestorami indywidualnymi. W dyskusjach często pojawiał się temat budownictwa energooszczędnego. Nic w tym dziwnego - obecna sytuacja gospodarcza skłania do szukania oszczędnych, ekonomicznych rozwiązań, które zapewnią niskie koszty eksploatacji.

- Wiele osób pytało nas, jak tanio, ale dobrze budować domy energooszczędne – relacjonuje Lidia Misiuna, kierownik działu marketingu firmy Röben. – Inwestorzy już wiedzą, że początkowo trzeba zainwestować w dobre rozwiązania o dużej termoizolacyjności, by późniejsze utrzymanie budynku było jak najtańsze. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom przedstawiliśmy na targach ścianę z pustaka Thermoziegel z wełną mineralną. Jego współczynnik przewodzenia ciepła na poziomie 0,07 pozwala osiągnąć bardzo korzystną wartość współczynnika przenikania ciepła, czyli U całego muru: przy zastosowaniu pustaka o grubości 36,5 cm oraz tynku zewnętrznego i wewnętrznego - nawet 0,18 W/m2K – dodaje.

 

Źródło: Röben

Więcej