Nowości

Dom bez skazy – Acryl-Extra firmy Den Braven

31.01.2013

Nieestetyczne rysy i pęknięcia powstające na elewacji, czy szpary wokół ram okiennych, parapetów lub obróbek blacharskich mają z pewnością negatywny wpływ na wygląd domu. Jednak to nie jedyny aspekt, który przemawia za koniecznością ich usunięcia.

Oddziałują one również niekorzystnie na trwałość fasady, a nawet całej konstrukcji budynku, stają się miejscem strat energetycznych i źródłem zawilgocenia. W trwałym usunięciu niewielkich rys, jak i poważnych ubytków, bez względu na porę roku pomoże Acryl-Extra – uszczelniacz do zewnętrznych i wewnętrznych szczelin firmy Den Braven.

Przyczyn powstania pęknięć na elewacji jest bardzo wiele, począwszy od słabej jakości użytych materiałów systemu ociepleniowego, złego wykonania, naturalnej pracy bryły budynku oraz skurczów tynku, kończąc na uszkodzeniach wynikających po prostu z upływu czasu. Jeśli źródło ubytków zostanie zdiagnozowane i nie wymaga to skomplikowanych prac remontowych rysy i szpary zlikwidować można wypełniając je przeznaczonym do tego specjalnym uszczelniaczem. Doskonale sprawdzają się preparaty na bazie emulsji akrylowych, jak np. Acryl-Extra firmy Den Braven, które dzięki elastycznym właściwościom podatne są na przenoszenie niewielkich ruchów w betonie i tynku, co sprawia, że miejsca te nie pękają ponownie.

Extra uszczelnianie

Acryl-Extra firmy Den Braven to uszczelniacz do zewnętrznych i wewnętrznych szczelin stworzony na bazie specjalnie dobranych, wysokiej jakości żywic akrylowych, charakteryzujący się szczególną odpornością na działanie warunków pogodowych. Ten plastyczno-elastyczny, jednoskładnikowy kit uszczelniający natychmiast po jego zastosowaniu jest trwały i niepodatny na opady atmosferyczne oraz wilgoć, natomiast po utwardzeniu również odporny na mróz i temperaturę do -20°C. Dzięki temu niezależnie od panującej za oknem aury z powodzeniem używać go można do prac budowlanych i remontowych prowadzonych na zewnątrz. Nie trzeba więc będzie odkładać rozpoczętych napraw na cieplejszy sezon.

Co ważniejsze, po nałożeniu i odparowaniu wody tworzy on mocne i wysoce rozciągliwe wiązanie o niskiej kurczliwości (sucha pozostałość wynosi ok. 86%), gwarantując tym samym estetyczną fugę bez zarysowań i wtórnych pęknięć. W połączeniu z doskonałą przyczepnością do większości podłoży budowlanych, zwłaszcza tych o porowatej strukturze, daje to szeroki zakres zastosowań. Acryl-Extra nadaje się do uszczelniania dylatacji w wyprawach tynkarskich, przestrzeni powstających w systemach ociepleń na styku styropianu ze stolarką okienną, ślusarką i obróbkami blacharskimi oraz łączenia pęknięć płyt stropowych, jak również wypełniania wszelkiego rodzaju szczelin, rys i dziur na elewacji czy ścianach, gwarantując najwyższą estetykę i solidność wykonanych wypełnień. Dodatkowo, neutralny chemicznie skład Acryl-Extra firmy Den Braven nie powoduje korozji, zapewniając bezpieczeństwo metalowym elementom, jak wkręty czy śruby mocujące.

Akrylowe prace

Uszczelniacz do zewnętrznych i wewnętrznych szczelin Acryl-Extra firmy Den Braven to preparat, który cechuje się doskonałymi parametrami technicznymi, jak również właściwościami ułatwiającymi jego użycie, dostosowanymi zarówno do odbiorcy indywidualnego, jak i profesjonalistów. Dostępny jest bowiem w kolorze białym lub na zamówienie w kolorze szarym i brązowym, a dodatkowo daje się dobrze pokrywać farbami alkidowymi oraz akrylowymi, dzięki czemu bez problemu zamaskujemy wypełnione miejsca, bez konieczności zmiany barwy całej powierzchni.

Zróżnicowana wielkość opakowań również umożliwia dopasowanie produktu do własnych potrzeb i wielkości prowadzonych prac. Jeżeli do usunięcia pozostają nieduże fragmenty najlepiej zaopatrzyć się w wygodny plastikowy kartusz o pojemności 310 ml, natomiast w przypadku, gdy  potrzebne są większe ilości uszczelniacza, na zamówienie Acryl-Extra można zakupić w sześciuset mililitrowym rękawie z foli, w ten sposób uniknie się sytuacji wyrzucania niezużytych resztek materiału. Warto również zwrócić uwagę, że Acryl-Extra firmy Den Braven jest prawie bezwonny, dzięki temu jego aplikacja nie jest  uciążliwa nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Bez względu na rodzaj pęknięcia, negatywne skutki jakie wywiera na estetykę i trwałość budynku wymagają jego trwałego usunięcia. Acryl-Extra firmy Den Braven o plastycznej konsystencji pomoże uporać się z uporczywymi rysami raz na zawsze.

Uszczelniacz do zewnętrznych i wewnętrznych szczelin Acryl-Extra firmy Den Braven, plastikowy kartusz 310 ml

Źródło: Den Braven

Więcej

 

Firma powiązana:

Den Braven

Telefon 61 89 61 740
www.denbraven.pl
info@denbraven.pl

Den Braven