Nowości

Nowość w ofercie okien dachowych Fakro

13.10.2009

W oknie FDH w jednej ościeżnicy umieszczone są dwa skrzydła. Górne otwierane jest obrotowo, a oś obrotu znajduje się powyżej połowy jego wysokości. Wyższa oś obrotu oraz innowacyjny system wspomagania zawiasów powodują, że dolna część skrzydła pełni funkcję okna klapowego. Dzięki temu nawet wysoka osoba może podejść do krawędzi otwartego okna. Skrzydło dolne jest nieotwierane i wyposażone w szybę laminowaną.

Okno FDH zastępuje konieczność zespalania okien w pionie, oferując większą powierzchnię doświetlenia. W  tandardowym zespoleniu szerokość elementu łączącego wynosi 30 cm, natomiast w oknie z naświetlem 15 cm.

Jedyne okno dachowe na rynku, które po zamontowaniu w dachu o nachyleniu 30°-43° spełnia warunek normy DIN 5034-1, zgodnie z którym dolna krawędź okna ma być na wys. do 95 cm, a górna krawędź okna na wysokości minimum 220 cm od podłogi.

Duże rozmiary okna zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrza oraz łatwy kontakt wzrokowy z otoczeniem. Okno wykonane jest w systemie wzmocnienia konstrukcji okien dachowych topSafe, przez co posiada podwyższoną odporność na włamanie. Okno wyposażone jest w automatyczny nawiewnik V40P.

Współczynnik przenikania ciepła U szyby: 1,0 W/m²K
Współczynnik przenikania ciepła U okna: 1,4 W/m²K
Zakres montażu: połacie o kącie nachylenia 25°-65°

źródło: Fakro

Firma powiązana:

Fakro

Telefon 18 444 04 44
www.fakro.pl
fakro@fakro.pl

Fakro