Nowości

Samoprzylepne folie protekcyjne firmy Marma

12.10.2009

Uniwersalność zastosowania i łatwość użycia, to podstawowe cechy nowych samoprzylepnych folii protekcyjnych firmy Marma Polskie Folie. Produkt pojawi się na polskim rynku na przełomie października i listopada tego roku.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom swoich klientów Marma wprowadza na rynek folie protekcyjne, służące do czasowego zabezpieczania powierzchni blach przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi, mogącymi powstać podczas obróbki, transportu, montażu, a także magazynowania wyrobów. Główni odbiorcy nowych folii znajdują się w sektorze budowlanym i są nimi m. in. producenci blach dachowych.

Nowe folie mają szerokie spektrum zastosowań i można je wykorzystać do zabezpieczania: profili okiennych, parapetów okiennych, laminatów dekoracyjnych, elementów meblowych i samochodowych, ale także artykułów gospodarstwa domowego, takich jak pralki czy lodówki. Znakomicie sprawdzają się w przypadku płyt z tworzyw sztucznych, stali, aluminium, a nawet szkła. Nowa folia protekcyjna może być stosowana w trakcie prac remontowo-budowlanych na takich powierzchniach, jak wykładzina podłogowa, schody, dywany i parkiet.

Optymalną ochronę gwarantuje wykorzystanie w produkcji najwyższego gatunku folii i staranny dobór kleju akrylowego, który nie pozostawia żadnych śladów i pozwala na całkowite usunięcie produktu z zabezpieczonej powierzchni, mówi Mirosław Gawle, dyrektor ds. handlowych w Marma Polskie Folie.

Nowa folia protekcyjna dostępna będzie na rynku jako powlekana taśma biało/czarna o podwyższonej odporności na działanie czynników atmosferycznych oraz w wersji stabilizowanej folii przeźroczystej. W zakresie oferowanych produktów będzie można zamówić folie w dużym wyborze szerokości i grubości, a także różnych poziomach adhezji, z możliwością wyboru siły przyczepności, odpowiednio do indywidualnych wymagań i zakresów zastosowań.