Nowości

Chuligani na swoich miejscach

07.01.2013

80-letni stadion klubu Pro Vercelli został zabezpieczony specjalnie zaprojektowanym ogrodzeniem podnoszonym, które osiąga wysokość do 2,2 m.

Panele ogrodzeniowe oddzielają strefę boiska od trybun, zapewniając maksymalny poziom bezpieczeństwa zarówno dla piłkarzy, jak i kibiców.

Stadion na 18 tysięcy

W 1932 roku w centrum włoskiego miasta Vercelli, leżącego w Piemoncie, powstał stadion drużyny Pro Vercelli, mogący pomieścić 18 tys. kibiców. W tamtym czasie w zespole na pozycji napastnika grał Silvio Piola, który był też skutecznym strzelcem. Aby go upamiętnić obiekt nazwano jego nazwiskiem.

Piłkarskie emocje pod kontrolą

Największym problemem podczas imprez na stadionach piłkarskich są emocje towarzyszące widzom. Ich rezultatem bywają zamieszki na trybunach oraz skuteczne próby wtargnięcia kibiców na płytę boiska. Dlatego do ochrony obiektu stworzono specjalne ogrodzenie.
Dedykowane rozwiązanie dla włoskich stadionów

Wiekowy stadion wymagał dostosowania do aktualnych zasad bezpieczeństwa. Konieczna była poprawa widoczności z trybun oraz wykonanie wewnętrznego ogrodzenia między widownią a boiskiem. Dlatego w 2012 roku na okrągłą rocznicę powstania obiektu firma Betafence została wybrana, aby wraz z CONI wypracować najlepsze rozwiązanie dla włoskich stadionów.

Konstrukcja ogrodzenia

Każdy element ogrodzenia wewnętrznego Stadionu Pro Vercelli składa się z dwóch paneli Nylofor 2D Super, które montowane są równolegle na specjalnych stalowych słupach. Złożone stanowią barierę o wysokości 1,2 m, która zapewnia bardzo dobrą widoczność płyty boiska. W przypadku zamieszek drugi panel wysuwa się do góry, tworząc wytrzymałe i sztywne ogrodzenie o wysokości 2,2 m. Taka przeszkoda skutecznie powstrzyma chuliganów. W przypadku Stadionu „Silvio Piola” ogrodzenie składa się łącznie ze 110 takich przęseł ogrodzeniowych oraz 6 bram wysuwanych o podobnych funkcjach jak panele.

Drużyna z tradycją

Włoski klub F.C. Pro Vercelli został założony w 1892 roku i na początku XX wieku odnosił swoje wielkie sukcesy. Obecnie gra w Serii B włoskiej ligi.

Źródło: Betafence

Więcej