Nowości

Gwiazdy wśród paneli, czyli nowe podłogi winylowe Laguna Stars i Laguna Wood firmy Windmöller

05.11.2012

WITEX to firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w produkcji wysokogatunkowych podłóg. O jej niewątpliwym wkładzie w rozwój tej dziedziny przemysłu świadczy m.in. fakt, iż należy do grona współwynalazców podłogi laminowanej. 

Współczesne trendy coraz częściej pozytywnie nas zaskakują i nie chodzi tu tylko o wzory w wystroju wnętrz, ale również o innowacyjne rozwiązania technologiczne. Tradycyjne materiały wykończeniowe przechodzą prawdziwą metamorfozę, zyskując nowy wygląd, właściwości i nowoczesny wymiar. Niekwestionowaną gwiazdą, która z wielkim rozmachem wchodzi na salony są podłogi winylowe firmy Windmöller, dostępne w ofercie firmy Witex Polska z Wrocławia . Laguna Wood oraz Laguna Stars to dowód na to, że dzisiejszy winyl stanowi synonim solidnej trwałości i wyrafinowanej estetyki.

Trwałe niczym kamień

Podłogi winylowe Laguna Wood i Laguna Stars firmy Windmöller to produkty zaprojektowane z myślą o osobach ceniących jakość, wygodę użytkowania i trwałość w nowoczesnym wydaniu. Tym, co zdecydowanie wyróżnia je na tle pozostałych paneli podłogowych jest ich budowa. Te 5 mm podłogi przypominające formą tradycyjne panele dodatkowo pokryte zostały wzmocnioną poliuretanem winylową warstwą użytkową o grubości 0,3 mm, która zapewnia im doskonałą odporność na zarysowania i ścieranie. Dowodem jest wysoka klasa użyteczności, która wynosi odpowiednio 23 dla pomieszczeń mieszkalnych oraz 31 dla wnętrz przeznaczonych do użytku publicznego. Z powodzeniem można więc wykorzystywać je w mocno eksploatowanych wnętrzach domu, jak kuchnia czy korytarz lub też hotelowych pokojach, biurach, bez obaw, że podłoga straci swój blask i koloryt. Są one również odporne na zaplamienia i wodę, dlatego też utrzymanie mieszkania w nieskazitelnej czystości nie będzie stanowiło problemu, nawet w przypadku takich miejsc jak kuchnia czy łazienka. Oprócz ważnych zalet technicznych, elastyczna winylowa powierzchnia zapewnia ciepło i komfort, nawet jeśli stajemy na niej bosymi stopami, a dodatkowo w połączeniu z wyczuwalną strukturą powierzchni daje nadzwyczaj przyjemny i realistyczny efekt. Aspekt ten nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza tam, gdzie nie można pozwolić sobie na zastosowanie ogrzewania podłogowego, a w szczególności zależy nam, by zachować ciepło pod stopami. Ważną zaletą nowych podłóg winylowych Laguna Wood oraz Laguna Stars firmy Windmöller jest również bezklejowy system CONNECT, który pozwala na łatwy, szybki i czysty montaż. Dzięki temu solidna i ciepła podłoga powstanie w okna mgnieniu.

Podłogowa laguna

Laguna Wood oraz Laguna Stars firmy Windmöller  to wyjątkowe podłogi winylowe zaprojektowane nie tylko z troską o najwyższą jakość, trwałość i wygodę użytkowania, ale także o niezwykły efekt wizualny. Już sama nazwa kolekcji nasuwa na myśl magiczny, morski krajobraz, a bogactwo dekorów, wiernie oddających naturalne materiały, pozwala stworzyć namiastkę raju w domowym zaciszu. Kolekcja Laguna Wood o wymiarach 1212 x 185 mm dostępna jest w 12 drewnianych dekorach  i wyczuwalnej strukturze powierzchni doskonale imitującej wygląd prawdziwych desek. W palecie wzorów znajduje się zarówno szeroki wybór gatunków drewna – dąb, wiśnia, buk, klon, orzech czy sosna, jak i odcieni – od jasnych, bielonych propozycji, przez klasyczne barwy, po ciemne i mocne brązy. Laguna Stars to z kolei nieco bardziej awangardowa propozycja, która z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom kamiennej posadzki i domowego ciepła. Winyl o wymiarach 600 x 312 mm w 6 kamiennych dekorach – jasnych (Kamień Alaska, Polarny Trawertyn, Pustynny Trawertyn) oraz ciemnych (Srebrny Kamień, Mocca Navajo, Ciemny Kamień) stanowi ciepłą i przyjemną alternatywę dla tradycyjnych, kamiennych lub ceramicznych płytek. Dzięki wyczuwalnej strukturze prawdziwego kamienia  oraz czterostronnej V-fudze podłoga wygląda nadzwyczaj realnie, zachowując przy tym wszystkie walory winylu, a przede wszystkim komfort dotyku. Linie Laguna Wood oraz Laguna Stars to sposób na nadanie wnętrzu indywidualnego charakteru. Mocne, trwałe i solidne, a przy tym ciepłe, komfortowe i delikatne w dotyku. Kolekcje podłóg winylowych Laguna Wood oraz Laguna Stars firmy Windmöller łączą wszystkie te cechy, stanowiąc rozwiązanie, które otwiera na rynku podłóg zupełnie nowy  wymiar.

Kolekcja Laguna Stars

Montaż: bezklejowy CONNECT
Wymiary : 600x312 mm
Grubość panela: 5 mm
Warstwa użytkowa: 0,3 mm; wyczuwalna struktura kamienia
Warstwa wierzchnia: impregnowana poliuretanem
Klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych: 23, mocno obciążone (wg DIN 649)
Klasa użyteczności w pomieszczeniach publicznych: 31, średnio obciążone (wg DIN 649)

Kolekcja Laguna Wood

Montaż: bezklejowy CONNECT
Wymiary : 1212x185 mm
Grubość panela: 5 mm
Warstwa użytkowa: 0,3 mm; wyczuwalna struktura drewna
Warstwa wierzchnia: impregnowana poliuretanem
Klasa użyteczności w pomieszczeniach mieszkalnych: 23, mocno obciążone (wg DIN 649)
Klasa użyteczności w pomieszczeniach publicznych: 31, średnio obciążone (wg DIN 649)

Źródło: Witex

Więcej

 

Firma powiązana:

Windmöller Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 374 02 60 do 61
www.wineo-polska.pl
office@wineo-polska.pl

Windmöller Polska Sp. z o.o.