Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Narzędzia

Wyrzynarka AEG nowej generacji

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-05-31

Innowacyjne rozwiązania wprowadzane przez AEG w kategorii elektronarzędzi akumulatorowych nieustannie imponują mocą, jakością i wytrzymałością. Z myślą o fachowych monterach mebli, cieślach i stolarzach, szczególnie przywiązanych do precyzji i efektywności pracy, marka wprowadziła na rynek nową i wyjątkową w swojej klasie bezszczotkową wyrzynarkę BST 18 BLX.

Bezszczotkowa wyrzynarka BST 18 BLX to narzędzie, które dzięki swojej szerokiej funkcjonalności jest nieodzownym sprzętem w wyposażeniu wielu profesjonalistów. Z uwagi na charakter wykonywanych zadań najczęściej korzystają z niej specjaliści związani z branżą meblarską, którzy wymagają od elektronarzędzi niezawodności, precyzji i wyjątkowej wytrzymałości przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnego bezpieczeństwa pracy. Nowa akumulatorowa wyrzynarka z silnikiem bezszczotkowym to doskonały sprzęt, który odpowiada na wszystkie te potrzeby.

Bezszczotkowa wyrzynarka BST 18 BLX

Bezszczotkowa wyrzynarka akumulatorowa BST 18 BLX od AEG z powodzeniem sprawdzi się w profesjonalnych zastosowaniach. Urządzenie zaopatrzono w wysokowydajny silnik bezszczotkowy Proflux gwarantujący do 50% dłuższy czas pracy na jednym naładowaniu akumulatora, co pozwala na znacznie wydajniejsze działanie i wyjątkową sprawność. Ten model na tle konkurencji wyróżnia również automatyczna funkcja rozruchu, która umożliwia łagodne rozpoczęcie cięcia powoli i rozpędzenie brzeszczotu do maksymalnej prędkości dopiero po dociśnięciu narzędzia do materiału, zapewniając pełną kontrolę nad narzędziem na każdym etapie działania.

Użytkownik może także regulować prędkość skokową, ustawiając ją na jednym z sześciu poziomów dostosowanych do mniej i bardziej wymagających zadań, by umożliwić dobór odpowiedniego tempa pracy. Wyrzynarka BST 18 BLX posiada też funkcję podrzynania, która pozwala na bardziej agresywne i szybsze cięcie w sytuacji, gdy użytkownik potrzebuje szybko przeciąć dany element, ale nie zależy mu na idealnej krawędzi.

Funkcja nadmuchu z silnikiem pomaga operatorowi w oczyszczeniu linii cięcia z pyłu, co przy pracy z drewnem, czy innymi intensywnie pylącymi materiałami, znacznie zwiększa komfort pracy, a nakładka na podstawę chroni cięty materiał przed zarysowywaniem. W tym modelu zainstalowano także regulowaną pozycję stopy do cięć pod kątem ostrym do 45 stopni dla zwiększenia precyzji cięcia i wygody użytkownika.

Opatentowany system FIXTEC dba o bezpieczny montaż i demontaż brzeszczotów dając możliwość ich szybkiej wymiany, co znacząco usprawnia pracę. Wyrzynarka posiada także  zabezpieczenie przed samoczynnym włączeniem (np. po nagłym zaniku i przywróceniu zasilania) i ochronę przed przeciążeniem i spaleniem się silnika w momencie zablokowania się brzeszczotu. Dzięki ergonomicznej rękojeści pokrytej antypoślizgowym materiałem i kompaktowej konstrukcji narzędzie pewnie i wygodnie leży w dłoni podczas pracy.

Blokada włącznika umożliwia także komfortowe cięcie od spodu bez konieczności trzymania dłoni na włączniku. Metalowa skrzynka przekładniowa i profesjonalna płyta podstawy, wykonana z odlewanego ciśnieniowo aluminium, zapewniają wysoką trwałość urządzenia i bezawaryjną pracę nawet w trudnych warunkach. Osiągi wyrzynarki BST 18 BLX i wymienione rozwiązania konstrukcyjne z pewnością docenią profesjonaliści  z branży monterskiej, stolarskiej i inni fachowcy zajmujący się zawodowo obróbką drewna.

Parametry techniczne bezszczotkowej wyrzynarki BST 18 BLX:

  • Napięcie akumulatora: 18V,
  • Typ akumulatora: litowo-jonowy,
  • Silnik: bezszczotkowy,
  • Prędkość skokowa: 900-3500 skoków/min,
  • Skok brzeszczotu: 25,5mm,
  • Maksymalna głębokość cięcia w aluminium: 20mm,
  • Maksymalna głębokość cięcia w twardym drewnie: 135mm,
  • Maksymalna głębokość cięcia w miękkim drewnie: 135mm.

źródło i zdjęcia: Techtronic Industries Eastern Europe

Pozostałe nowości
Piloty dotykowe Magnetic - nowość
Piloty dotykowe Magnetic - nowość
Kolejne piloty z linii Magnetic są już w sprzedaży. Magnetic Touch to seria pilotów dotykowych,...
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny