Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kostka brukowa, tarasy, obrzeża

Kostka brukowa na miarę XXI wieku

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2019-05-28

Szary to jeden z najpopularniejszych kolorów w nowoczesnej architekturze. Gdy dodamy do niego geometryczny prostokątny kształt, to uzyskamy efekt pożądany w wielu współczesnych aranżacjach.

Kostka Metrik to nowość w ofercie Polbruk, która w pełni odpowiada tym oczekiwaniom. Doskonale sprawdzi się jako materiał do budowy ścieżek, alejek, placów oraz tarasów czy podjazdów przy nowoczesnych domach.

Kostka Metrik spełnia wszystkie założenia współczesnego modernizmu: jest szara, symetryczna, prostokątna i... betonowa. Jest dostępna w różnych odcieniach o nazwach kolorów „biały”, stalowy, bazaltowy. Jeden z odcieni o nazwie nerino, posiada lekko melanżową teksturę.

Kostka brukowa Nerino w aranżacji ogrodowej

Metrik występuje w jednym wymiarze – 7x28 cm. Nie oznacza to jednak, że aranżacje stworzone przy jego użyciu będą mało ciekawe, wręcz przeciwnie. Można wykonać z niego nawierzchnię w jednym kolorze, ale zdecydowanie bardziej efektownie będą wyglądać kompozycje łączące kilka odcieni szarości i tworzące mozaikę.

Metrik znakomicie zaprezentuje się w ułożeniu klasycznym – naprzemiennym z przesunięciem lub bez. Innym sposobem jest ułożenie go w „jodełkę”.

Do nawierzchni wykonanej z kostki Metrik warto dodać spójne wyglądem obrzeża lub palisady. Będą stanowić ramy kompozycyjne deptaka, alei czy podjazdu i oddzielać ciągi piesze od zieleni. Do tego celu nadają się utrzymane w tonacjach szarości i dedykowane nowoczesnej architekturze obrzeża Polbruk Modern, Flesz czy palisady Zen lub Hestra.

Do zaprojektowanych ciągów pieszych warto dobrać odpowiednią zieleń do naszego ogrodu. Należy pamiętać, że w stylu nowoczesnym ważne jest zachowanie symetrii oraz ostrych i prostych linii. Dodatkowo nawierzchnia musi kontrastować z naturalną zielenią. Powinna być ona przycięta geometrycznie i sadzona punktowo.

Wskazane są ozdobne trawy, szpalery zwartych w pokroju drzew lub krzewów, które najlepiej obsypać jasnymi otoczakami lub grysem. Do takiej kompozycji warto dodać kilka bylin, takich jak: czosnek olbrzymi, lawenda drobnolistna czy paprocie. Możliwości jest oczywiście o wiele więcej, warto eksperymentować, by stworzyć swoją przestrzeń na miarę XXI wieku.

źródło i zdjęcia: Polbruk

Pozostałe nowości
Piloty dotykowe Magnetic - nowość
Piloty dotykowe Magnetic - nowość
Kolejne piloty z linii Magnetic są już w sprzedaży. Magnetic Touch to seria pilotów dotykowych,...
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny