Nowości

WXS - Detekcja zewnętrzna, na której możesz polegać

18.04.2019

W najbliższym czasie do oferty firmy OPTEX dołączy nowa czujka ruchu WXS. W skład serii wchodzą zarówno czujki PIR jak i PIR+MW, Wyróżniające się innowacyjnym kątem zasięgu detekcji - 180 stopni.

Pozwala to na bardziej ekonomiczne zorganizowanie ochrony rozległych terenów przed domem czy też dachów większych budynków. W takich sytuacjach instalatorzy najczęściej wykorzystywali dwie czujki zwrócone tyłem do siebie, co nie było jednak rozwiązaniem idealnym.

Jedna czujka WXS zamiast dwóch innych

Funkcjonalność jednej czujki WXS odpowiada dwóm standardowym czujkom o kącie detekcji poniżej 90 stopni.

Przewagą czujki WXS jest również możliwość niezależnego ustawienia obszaru i czułości detekcji, zarówno dla lewej jaki dla prawej strony. Ulepszona funkcja antymaskingu sprawia, że czujka działa stabilniej, nie reagując na silne nasłonecznienie, krople wody spływające po soczewce czy też małe owady, które się na niej znalazły.

Dodatkowe modele dualne (PIR+MW) wykazują stabilne działanie nawet przy zastosowaniu w trudnych warunkach, gdzie występują silne zakłócenia świetlne. Czujkę można wieszać na dwóch wysokościach 08-1,2 m i 2 m. Wszystko to razem sprawia, że czujki serii WXS wyjątkowo wszechstronne i można je z łatwością dopasować do wymagań danej aplikacji.

Więcej informacji na www.optex-europe.com/pl

źródło i zdjęcia: OPTEX Security Sp z o.o.

WXS - Detekcja zewnętrzna, na której możesz polegać
Zobacz produkty: