Nowości

Pompy ciepła EDEL. Zalety nie do pobicia

16.04.2019

Do sprzedaży wchodzi kolejna ewolucja pompy ciepła Edel w systemie powietrze-woda oraz woda-woda. Edel dostępny jest ze zbiornikiem CWU o pojemności 200 lub 270 litrów oraz w wersji z dodatkową wężownicą umożliwiającą podłączenie dodatkowego źródła ciepła.

Pompa ciepła Edel wykazuje wysoką sprawność nawet w ujemnych temperaturach

Pompa ciepła Edel doskonale współpracuje z systemami fotowoltaicznymi. Zastosowano w niej nowoczesne kompresory oraz propan jako czynnik chłodniczy, co w znaczący sposób wpływa na wysoką sprawność w każdych warunkach pogodowych. Przewaga pompy ciepła marki Auer widoczna jest w pełni przy niskich temperaturach.

Pompa ciepła Edel pracuje nawet w temperaturze -12°C, czyli w warunkach, w których urządzenia tego typu podgrzewają wodę za pomocą grzałek elektrycznych. Przy tak niesprzyjających warunkach ciepła woda użytkowa podgrzewana jest do temperatury 60°C wyłącznie za pomocą pracy pompy ciepła.

Wysoki współczynnik COP pomp ciepła Edel

Edel osiąga przy tym wysoki współczynnik sprawności COP do 3,3 wg normy PN-EN 16147. Najistotniejsze jest jednak to, że współczynnik sprawności jest bardzo wysoki w całym zakresie temperatur. Kolejny mocny punkt to zastosowanie zbiornika ze stali chirurgicznej INOX 316L zintegrowanego z wymiennikiem ciepła w opatentowanej technologii eHD, zapewniającej optymalne wykorzystanie energii do podgrzewania wody.

źródło i zdjęcia: Ciepło-Tech (marka Auer)

Pompy ciepła EDEL. Zalety nie do pobicia
Zobacz produkty: