Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Nowoczesność i wygoda - boksy podtynkowe od marki Laveo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2019-04-12

Marka Laveo wprowadza do swojej oferty boksy podtynkowe do baterii natryskowych, które ułatwią codzienne korzystanie z armatury, a równocześnie pozwolą osiągnąć wyjątkowy efekt aranżacyjny.

Użyteczność i minimalizm

Tworząc podtynkową instalację doprowadzającą wodę do baterii umieszczonej na ścianie, musimy pamiętać, że jej "serce" będzie ukryte, najczęściej pod płytkami. Dlatego marka Laveo wprowadziła do swojej oferty boksy podtynkowe, które ułatwiają montaż baterii podtynkowej. Stanowią one rozwiązanie  potencjalnych problemów i posiadają wiele użytecznych cech. Po pierwsze zajmują niewiele miejsca - klasyczne instalacje odstają od ściany o około 140 mm, podczas gdy bateria z boksem podtynkowym jedynie o ok. 58 mm. Po drugie ich wykorzystanie będzie wpływało na wizualny aspekt tworzenia aranżacji oraz ogólną estetykę wnętrza - są bowiem ciekawą alternatywą dla m.in. paneli prysznicowych. Po trzecie korpus baterii został wykonany z mosiądzu, a obudowa z plastiku, co wpływa na tłumienie hałasu związanego z szumem wody.

Boks podtynkowy

Wszystko pod kontrolą

Boksy podtynkowe Laveo zostały zaprojektowane w ten sposób, aby do minimum ograniczyć konieczność ingerowania w instalację. Ich konstrukcja umożliwia "uporządkowanie" elementów znajdujących się za ścianą, a także chroni baterię oraz materiały wykończeniowe przed pojawieniem się wilgoci. To rozwiązanie pozwala ponadto na bardzo łatwy dostęp do instalacji. W razie awarii nie ma konieczności kucia ścian, czy demontażu znaczącej części aranżacji - wystarczy jedynie usunięcie płytki lub osłony rewizyjnej, pod którą znajduje się boks.

Laveo CALLAUniwersalne rozwiązanie

Marka Laveo do wielu swoich baterii natryskowych dostępnych w zestawach (tj. bateria, deszczownica, słuchawka z wężem) dołącza obecnie boks podtynkowy. Dzięki temu dokonując jednego zakupu, zaopatrujemy się we wszystkie elementy niezbędne do stworzenia instalacji doprowadzających wodę. Boks dostępny jest także wraz z samą baterią natryskową z przełącznikiem funkcji, do której sami dobieramy sobie słuchawkę prysznicową czy deszczownicę. Obecnie są one dostępne m.in. dla linii ALEA, CALLA, DEZA, KVADRATO, PLATO oraz PRETTO. Już niebawem pojawią się także w liniach POLLA, LARGO oraz ASTA. Wyróżnikiem boksów podtynkowych Laveo jest także mini poziomica, która może być pomocna podczas instalacji.

Aby cieszyć się piękną aranżacją przez długie lata, powinniśmy bardzo dużą uwagę przyłożyć do instalacji, które zostaną ukryte w ścianach. Szczególnie w przypadku tak newralgicznych przyłączy, jak te doprowadzające wodę do baterii, ich odpowiednia jakość jest kluczowa. W przypadku jakichkolwiek awarii, działania ograniczą się jedynie do zdjęcia baterii oraz usunięcia maskowania rewizyjnego ściany przykrywającej wyłącznie boks. Rozwiązanie proponowane przez markę Laveo pozwoli zatem na stworzenie wymarzonej aranżacji wnętrza, przy jednoczesnym wyeliminowaniu konieczności przeprowadzenia generalnego remontu w przypadku awarii przyłączy.

źródło i zdjęcia: Laveo

Pozostałe nowości
Ekologiczne kleje do podłóg z drewna
Ekologiczne kleje do podłóg z drewna
Trwałość drewnianej podłogi w dużej mierze zależy od kleju stosowanego przy montażu. Tym...
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny