Nowości

Płyty gresowe Libet z efektem betonu

12.04.2019

Beton czy ceramika? Często zastanawiamy się, jaki materiał będzie najlepiej pasował na tworzony właśnie taras lub do innej przydomowej strefy rekreacji. Miłośnicy surowego designu pierwszej z wymienionych opcji, którzy jednocześnie cenią sobie właściwości tej drugiej, mają do dyspozycji złoty środek - płyty gresowe z efektem betonu.

Estetyka i trwałość

Płyty gresowe GlocalPłyty gresowe to doskonały sposób na stworzenie atrakcyjnej wizualnie i trwałej aranżacji. Odporne na obciążenia, rysy, ścieranie czy oddziaływanie niekorzystnych warunków pogodowych (słońce, deszcz, mróz), coraz widoczniej wpisują się w krajobraz naszych ogrodów. Ponadto, ich powierzchnia jest niewrażliwa na działanie soli, kwasów i innych substancji chemicznych, a właściwości antypoślizgowe oraz łatwość czyszczenia zapewniają komfort użytkowania.

Gres porcelanowy oferuje przy tym niezwykłe bogactwo kolorów i faktur, wśród których znajdują się także wspomniane propozycje efektu betonu.

Jedną z nich jest Glocal, tegoroczna nowość w kolekcji Libet Ceramic, obejmująca 5 wyjątkowych wersji kolorystycznych oraz 4 praktyczne formaty: 60x60 cm, 90x90 cm, 60x120 cm, a nawet 120x120 cm. Stanowi ona bardzo subtelne, przyjemne dla oka nawiązanie do swojego pierwowzoru. Dzięki temu znakomicie komponuje się zarówno z surowymi, jak i z cieplejszymi stylami wykończenia.

Miłośników łączenia subtelności z industrialnym klimatem z pewnością zainteresują także płyty Officine. Wyjątkowy efekt przecieranego betonu znakomicie prezentuje się tu w towarzystwie jednej z pięciu dostępnych, głębokich barw. Również w tym przypadku korzystać można z potencjału kreacyjnego różnych formatów płyt: 60x60 cm, 90x90 cm, 40x120 cm.

Warto pamiętać, że płyty ceramiczne to także komfort i szerokie możliwości montażu. Obok tradycyjnych metod klejenia lub układania na gruncie, coraz większą popularnością cieszą się  technologie tarasów wentylowanych (wsporniki tarasowe) oraz  stosowanie zaprawy drenarskich.

źródło i zdjęcia: Libet

Płyty gresowe Libet z efektem betonu

Firma powiązana:

Libet

Telefon 71 335 11 01, 801 542 381
www.libet.pl, www.light.libet.pl

Libet
Zobacz produkty: