Nowości

Nowa pompa ciepła Lumo to same korzyści!

23.01.2019

Firma LUMO, w trosce o środowisko naturalne oraz niskie koszty eksploatacji, stworzyła nowoczesną, komfortową i bezobsługową pompę ciepła typu PC09 solanka/woda, wykorzystującą energię geotermalną zgromadzoną w ziemi.

Urządzenie to jest doskonałym źródłem ciepła zarówno do ogrzewania domów jednorodzinnych, biur i małych firm jak i do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Konstrukcja pompy ciepła opiera się na budowie modułowej, umożliwiającej w dowolny sposób jej konfigurację zgodnie z życzeniem i potrzebami klienta. Składa się ona między innymi z modułu grzewczego, układu sterowania oraz zintegrowanego zbiornika, który pełni funkcję bufora oraz zasobnika ciepłej wody użytkowej.

Obustronnie malowaną proszkowo obudowę zewnętrzną pompy oprócz walorów użytkowych wyróżnia wysoka estetyka wykonania. Moduł grzewczy pompy PC09 zbudowany został w oparciu o sprężarkę Copeland Scroll, gdzie jako czynnik roboczy wykorzystywany jest gaz R-407C, który umożliwia wrzenie w niskich temperaturach (już od -25°C). Gwarantuje to stabilną pracę układu dolnego źródła. Za bezpieczeństwo pracy całego urządzenia odpowiadają czujniki niskiego i wysokiego ciśnienia (presostaty) oraz automatyka pogodowa, która dodatkowo wyposażona jest w system kontroli temperatur dolnego i górnego źródła wraz z sygnalizacją stanów alarmowych.

Pompa ciepła seryjnie wyposażona w podzespoły:

  • Zawór napełniający, zawory bezpieczeństwa, pompy obiegowe, naczynia wzbiorcze
  • Układ sterowania z pomiarem temperatury zewnętrznej oraz pomieszczenia, priorytetem grzania ciepłej wody użytkowej, umożliwiający: regulację siłownikami zaworów mieszających, sterowanie dodatkowym źródłem ciepła np. kotłem pelletowym oraz współpracę z kolektorem grzewczym zasilanym energią słoneczną (solarem).
  • Opcjonalnie istnieje możliwość montażu grzałki elektrycznej 6kW stanowiącej dodatkowe źródło ciepła.

źródło i zdjęcie: Lumo

Nowa pompa ciepła Lumo to same korzyści!

Firma powiązana:

Lumo

Telefon 618 136 525, 618 132 891
www.lumo.com.pl
lumo@lumo.com.pl

Lumo
Zobacz produkty: