Nowości

Cepelik – nowe oblicze zlewozmywaka Deante

30.10.2012

Podczas tegorocznej edycji Łódź Design Festival, włoska firma Emo design zaprezentowała nietypowy produkt, który powstał w ścisłej współpracy z marką Deante. Projektanci stworzyli specjalną edycję zlewozmywaka i baterii kuchennej, wykorzystując charakterystyczne i modne motywy znane z łowickich wycinanek. Tak powstał Cepelik – pomost pomiędzy polską tradycją i włoskim wzornictwem.

Cepelik to produkt niezwykły i jedyny w swoim rodzaju. Jest efektem współpracy pomiędzy projektantami firmy Emo design i marki Deante, która udostępniła na potrzeby projektu zlewozmywak z linii Modern i baterię kuchenną Primo. Nowoczesne wzornictwo produktów, włoscy designerzy wzbogacili o nawiązujące do polskiej tradycji barwne wzory ludowe, którymi ozdobiono wnętrze komór granitowego zlewozmywaka.

Automatyczny korek i dźwignia baterii wykonane zostały w kolorze czerwonym, który kontrastuje z grafitową powierzchnią produktów, nadając całości bardzo modny, współczesny wygląd. Całość stanowi niepowtarzalne połączenie tradycji i innowacji i sprawia, że zlewozmywak staje się efektownym elementem wyposażenia przykuwającym uwagę i definiującym wystrój wnętrza.

Dobór produktów Deante wykorzystanych w projekcie Cepelik nie był przypadkowy. Zlewozmywaki z linii Modern wyróżnia oryginalny, nowoczesny design, za który odpowiedzialna jest Marcjanna Kołat – absolwentka Wydziału Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz współzałożycielka Grupy Cukier, działającej na rzecz wspierania i szerzenia designu w Polsce. Baterie kuchenne z serii Primo zaprojektowane zostały zaś przez Pawła Hadriana i Tomasza Gawdzika, którzy zadbali o ich niepowtarzalne wzornictwo.

Kubistyczny, mosiężny korpus o granitowym wykończeniu stanowi podstawę dla chromowanej, płaskiej wylewki i dźwigni umożliwiającej regulację natężenia strumienia wody i jej temperaturę. Oba produkty reprezentują kierunek, w jakim podąża nowoczesne wzornictwo. Projektanci z firmy Emo design zadbali zaś, by ich nowe wcielenie nawiązywało do polskiej kultury i lokalnego folkloru. Wykorzystując niezwykle modne i coraz chętniej stosowane w aranżacji wnętrz wzory łowickie, zamienili elementy wyposażenia kuchni w dzieła sztuki.

Współudział firmy Deante w projekcie Cepelik stanowi wyraz zaangażowania marki w rozwój i wspieranie nowoczesnego designu. Chętnie współpracujemy z młodymi artystami zarówno przy opracowywaniu nowych modeli naszych produktów, jak i przy okazji różnego rodzaju wydarzeń związanych z promocją współczesnego wzornictwa przemysłowego – mówi Małgorzata Famulska Product Manager grupy zlewozmywaków w Deante.

Zaproszenie od firmy Emo design przyjęliśmy zatem bez zastanowienia – pomysł, który mieli na nową aranżację jednego z naszych flagowych produktów bardzo nam się spodobał, bo stanowi oryginalne połączenie nowoczesności z tym, z czym jako kraj jesteśmy kojarzeni.

Cepelik – nowe oblicze zlewozmywaka Deante jest prototypem powstałym na potrzeby wystawy pod hasłem "Design jako strategiczne narzędzie" odbywającej się w trakcie Łódź Design Festival 2012.

Źródło: Deante

Więcej

Firma powiązana:

Deante

Telefon 42 638 30 00, 800 242 515
www.deante.pl
deante@deante.pl

Deante