Nowości

Nowe elektryczne kurtyny powietrzne Panasonic

19.12.2018

Panasonic rozszerzył ofertę rozwiązań grzewczo-chłodzących o nowe modele elektrycznych kurtyn powietrznych opracowanych na potrzeby obiektów handlowych, przemysłowych i komercyjnych.

Ich wykorzystanie pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania i chłodzenia budynku poprzez zapobieganie ucieczce ciepła lub schłodzonego powietrza na zewnątrz.

  • Strumień powietrza zwiększony aż o 47% w porównaniu z poprzednimi modelami
  • Nowa jednostka o szerokości 1,5 m dla dopełnienia linii
  • Nowa budowa ułatwiająca instalację i serwis

Kurtyny powietrzne są zwykle usytuowane przy wejściu do budynku lub pomiędzy pomieszczeniami, a ich rolą jest utrzymanie w budynku/ pomieszczeniu pożądanej temperatury. Urządzenie wytwarza ciągły strumień powietrza spływający od góry do dołu otwartego otworu drzwiowego. Tworzy w ten sposób niewidoczną barierę pomiędzy powietrzem wewnątrz budynku a środowiskiem zewnętrznym. Na przykład, gdy drzwi wejściowe ogrzewanego sklepu są otwierane, kurtyna zatrzymuje ciepło w środku. Analogicznie, w pomieszczeniach klimatyzowanych urządzenie blokuje ucieczkę schłodzonego powietrza, co prowadzi do oszczędności energii i kosztów generowanych przez system grzewczo-chłodzący w budynku.

Nowe modele elektrycznych kurtyn powietrznych Panasonic zapewniają objętościowo większy przepływ powietrza niż poprzednie modele, dzięki czemu strumień jest silniejszy, a działanie jednostki efektywniejsze. Kurtyny są dostępne w trzech różnych rozmiarach i mocach, w tym zupełnie nowy, większy model o szerokości 1,5 m.

Parametry techniczne nowych kurtyn powietrznych Panasonic

Kurtyny zostały zaprojektowane tak, by dostęp do nich był jak najprostszy, dzięki czemu zarówno instalacja, jak i konserwacja przebiegają sprawnie. Co więcej, elegancka i prosta konstrukcja kurtyn pozwala je bez problemu dopasować do większości przestrzeni. Dzięki nowemu projektowi i wydajnej pracy, elektryczne kurtyny powietrzne są doskonałym uzupełnienie portfolio Panasonic.

źródło i zdjęcia: Panasonic

Nowe elektryczne kurtyny powietrzne Panasonic

Firma powiązana:

Panasonic

Telefon 801 003 532, 22 338 11 00
www.aircon.panasonic.pl

Panasonic
Zobacz produkty: