Nowości

Paroc wprowadza na rynek pełną gamę produktów uszczelniających - PAROC® Conci™

16.10.2012

Nowe przepisy budowlane i zapotrzebowanie na produkty zmniejszające zużycie energii stworzyły nowy rynek dla specjalnie przystosowanych wyrobów uszczelniających, które optymalizują izolację.

Ta koncepcyjna linia produktów zostanie najpierw wprowadzona na rynek szwedzki, a następnie w wielu innych krajach w ramach międzynarodowej kampanii. Energooszczędne budynki stawiają wysokie wymagania dla szczelności.

PAROC® Conci™ łączy wszystkie nasze produkty uszczelniające pod jedną nazwą. Niezależnie od tego, jak budynek jest ogrzewany, potrzebuje dobrze izolowanej i szczelnej warstwy zewnętrznej. Aby ta zewnętrzna warstwa budynku skutecznie utrzymywała ciepło wewnątrz, a parę wodną na zewnątrz budynku, konieczna jest optymalna szczelność. Tradycyjna szczelina powietrzna z barierą pary wodnej i taśmą uszczelniającą to często niewystarczające środki. Niezbędne są specjalnie przystosowane produkty, aby osiągnąć całkowitą szczelność.

Podstawą konstruowania budynków energooszczędnych jest szczelna powłoka zewnętrzna budynku, połączona z kontrolowaną wentylacją i dobrze wyważoną izolacją. Dzięki zastosowaniu PAROC® Conci™ można łatwo wybrać produkty potrzebne do stworzenia szczelnej powłoki budynku. Produkty, które oferujemy w gamie PAROC® Conci™, zapewniają niezbędne komponenty do konstruowania szczelnej i wydajnej powłoki budynku, w sposób prosty, trwały i terminowy. Wykorzystanie specjalnie przystosowanych produktów, np. do uszczelniania okien, rur wentylacyjnych i innych elementów przejść rurowych, pozwala na uniknięcie cięcia i zaklejania taśmą szczelin powietrznych. Nasze uszczelnienia kątowe i przelotowe upraszczają i przyspieszają pracę, dając wyjątkowo dobre wyniki", mówi Gustavsson.

Nazwa Conci™ pochodzi od francuskiego słowa „concierge", które oznacza odźwiernego. Dla Paroc oznacza to utrzymywanie ciepła wewnątrz, a pary wodnej na zewnątrz budynku, co jest wymogiem podczas konstruowania budynków o bardzo niskim zużyciu energii. „Szczelność to bardzo ważny element w budynkach energooszczędnych. Badania wykazały, że budynek nieszczelny może każdego roku tracić więcej o 50-70 kWh energii na metr kwadratowy niż budynek szczelny”.

Źródło: PAROC

Więcej

 

Firma powiązana:

Paroc

Telefon 61 468 21 90
www.paroc.pl
paroc.polska@paroc.com

Paroc