Nowości

NOWOŚĆ! SOKÓŁ Kotły co. Serii SE MAX i SE MAX PLUS

16.10.2012

SOKÓŁ  kotły wodne c.o. serii  SE MAX i SE MAX PLUS instalowane  są do centralnych ogrzewań wodnych w domkach jednorodzinnych i pomieszczeniach gospodarczych, punktów handlowych.

Kotły SE-MAX i SE-MAX PLUS są przeznaczone do spalania drewna liściastego  w tzw.  systemie górnego spalania. Korpus wodny w kształcie prostopadłościanu wykonamy jest jako konstrukcja spawana z blach stalowych P265GH o grubości 6 mm (dla elementów posiadających kontakt ze spalinami) i 3 mm (dla pozostałych elementów).

Duża komora paleniskowa kotła jest wyposażona w chłodzony wodą ruszt. Bezpośrednio pod komorą paleniskową  znajduje się komora popielnikowa zamykana szczelnie na drzwiczki. Okna wylotowe spalin komory paleniskowej są usytuowane  górnej części paleniska przy jego końcu.

Spalanie górne – podczas tego spalania od razu rozżarza się cała załadowana porcja paliwa. Spaliny z kolei odprowadzane są przez umieszczone w górnej części kotła kanały (ciągi) konwekcyjne o celowo wydłużonej drodze. Spaliny z komory paleniskowej poprzez wybrane okno wylotowe spalin  przepływają do trzech  kanałów konwekcyjnych  i czopucha wyposażonego w przepustnicę regulacyjną ciągu kominowego.

Ilość powietrza doprowadzonego do spalania reguluje się poprzez uchylną przepustnicę powietrza pierwotnego w drzwiczkach popielnika za pomocą pokrętła lub miarkownika ciągu oraz poprzez wentylator nadmuchowy (opcja dodatkowa w standardzie). Paliwo do kotła jest zasypywane przez, drzwiczki zasypowe.

Obsługę rusztu umożliwiają drzwiczki popielnikowe. Przy otwartych drzwiczkach  przed wysypywaniem żaru zabezpiecza ruszt  ogniowy. Paliwem do opalania kotłów serii SE-MAX i SE-MAX PLUS jest drewno opałowe liściaste nie przekraczające 20% wilgotności i węgiel kamienny asortymentu OI.

Zalecane jest stosowanie polan drzew liściastych typu: buk, grab, dąb, brzoza , olcha, jesion. Nie zalecane jest stosowanie  polan drzew iglastych , gdyż powodują one zakopcenie kotłów, oraz konieczność częstego czyszczenia. NOWOŚĆ!!!! SOKÓŁ Kotły co. Serii SE MAX i SE MAX PLUS, Producent: METAL-FACH Technika Grzewcza, 16-100 Sokółka, ul Sikorskiego 66

Źródło: METAL-FACH

Więcej