Nowości

Panoramiczne drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI

05.10.2012

Firma Schüco wprowadziła do swojej oferty nowy system drzwi przesuwnych ASS 77 PD.HI przeznaczony do nowoczesnej, energooszczędnej architektury. Rozwiązanie oferuje doskonałą izolacyjność termiczną i niespotykaną dotąd maksymalną przezierność. Imponujący, panoramiczny efekt to zasługa autorskich rozwiązań konstrukcyjnych, takich jak ekstremalnie wąskie profile w miejscu łączenia poszczególnych sekcji i ukryta rama zewnętrzna.

Nowy system Schüco ASS 77 PD.HI został zaprojektowany z myślą o energooszczędnej, wypełnionej światłem architekturze. Budowa systemu opiera się na pionierskich rozwiązaniach technicznych, które wpływają zarazem na poprawę parametrów statycznych i termoizolacyjnych oraz modernistyczną estetykę stolarki.

Niesamowity, panoramiczny design i szeroki widok uzyskano dzięki bardzo małej szerokości styku skrzydeł wynoszącej zaledwie 30 mm. Zewnętrzne ościeżnice zostały ukryte z trzech stron, dzięki czemu drzwi dają wrażenie jednolitej, szklanej ściany. Pomimo niezwykle delikatnego wyglądu, system Schüco ASS 77 PD.HI pozwala na realizację wysokich i szerokich przeszkleń przesuwnych o doskonałych parametrach, nawet Uw=1,0 W/m2K.

Panoramiczne drzwi przesuwne Schüco ASS 77 PD.HI
zwracają uwagę imponującą powierzchnią szyby, wstawionej w ekstremalnie wąskie profile skrzydeł. Ukrycie ościeżnic w sekcjach montowanych bezpośrednio w ścianie budynku pozwoliło uzyskać niczym niezakłócony widok na zewnątrz. W stabilny, bazowy profil skrzydła o głębokości zaledwie 77 mm mogą być wstawiane ciepłe i antywłamaniowe pakiety szybowe o grubości nawet do 60 mm.

Dzięki temu system nie tylko gwarantuje maksymalny dostęp światła dziennego, lecz również pozwala na zużytkowanie pasywnych uzysków energii słonecznej przy odpowiednim rodzaju szklenia. W systemie Schüco ASS 77 PD.HI można projektować sięgające od podłogi do sufitu skrzydła przesuwne o maksymalnej wysokości nawet do 3500 mm i bardzo szerokie przejścia o maksymalnej szerokości do 3200 mm. Duże skrzydła są płynnie przesuwane po prowadnicach umieszczanych na poziomie wylewki. Rozwiązanie niskiego, termoizolowanego progu gwarantuje bezpieczne użytkowanie i oszczędność energii.

Harmonijna estetyka systemu Schüco ASS 77 PD.HI wynika również z eliminacji wszelkich uchwytów oraz ukrycia mechanizmów ryglujących i sterujących drzwiami wewnątrz profilu. Niewidoczny gołym okiem napęd szybko i bezgłośnie przesuwa bardzo duże skrzydła o wadze nawet do 500 kg. Bezklamkowa obsługa odbywa się za pomocą przycisków dotykowych na zewnętrznym panelu sterowania.

Na życzenie rama skrzydła może zostać estetycznie zintegrowana z czytnikiem linii papilarnych Schüco FingerPrint, pozwalającym na otwarcie zaryglowanych drzwi tylko autoryzowanej grupie użytkowników. Innowacyjność i oryginalna estetyka rozwiązania panoramicznych drzwi przesuwnych z serii Schüco ASS 77 PD zostały nagrodzone dwoma najbardziej prestiżowymi nagrodami przyznawanymi przez międzynarodowe jury – iF product design award 2012 oraz reddot design award 2012.

Źródło: Schüco

Więcej

Firma powiązana:

Schüco International Polska

Telefon 46 858 32 00
www.schueco.pl
schueco@schueco.pl

Schüco International Polska