Nowości

Biblioteki kolorów Tikkurila na portalu Archispace

02.10.2012

Na dedykowanym architektom i projektantom portalu www.archispace.pl udostępnione zostały biblioteki kolorów Tikkurila.

Umożliwiają one wykorzystanie kolorystyki Tikkurila w tworzonych projektach. Biblioteki kolorów współpracują z programami: AutoCAD®, 3ds Max®, Revit®, ArchiCAD® i zawierają cztery najpopularniejsze karty kolorów: Tikkurila Symphony Opus I i II, Tikkurila Facade, Tikkurila Interior Lacquers, Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes.

Z bibliotek kolorów Tikkurila mogą korzystać wszyscy zarejestrowani użytkownicy portalu www.archispace.pl. Ich instalacja jest prosta i w przystępny sposób przedstawiona w poleceniach instrukcji. Biblioteki współpracują z następującymi wersjami programów:

  • AutoCAD® - wszystkie wersje
  • ArchiCAD® - od wersji 12
  • 3ds Max® - wszystkie wersje
  • Revit® - od wersji 2010

Biblioteki kolorów Tikkurila dają możliwość zaimplementowania naszej kolorystyki w projektach tworzonych przez architektów – mówi Ryszard Frycowski, Doradca Techniczny Tikkurila. – Dzięki temu, realizacja założeń projektowych nie będzie wiązała się z wątpliwościami, czy zastosowany kolor jest zgodny z oczekiwaniami twórcy projektu, a inwestor z łatwością będzie mógł dokonać zakupu farby w zaproponowanym odcieniu.

Biblioteki zawierają cztery najpopularniejsze karty kolorów:

  • Tikkurila Symphony Opus I i II – karta kolorów dla farb do wnętrz (2436 kolorów)

Na kolory z tego wzornika można barwić m.in. produkty do wnętrz z linii Optiva i Feelings, a także emalie Everal (wewnętrzne - cała kolorystyka, zewnętrzne - wybrane kolory).

  • Tikkurila Facade – karta kolorów dla farb elewacyjnych (192 kolory)

 Na kolory z tej karty można barwić większość produktów z linii Finngard.

  • Tikkurila Interior Lacquers – karta kolorów półtransparentnych dla produktów do drewna (30 kolorów, propozycja kolorów do wnętrz)

Na kolory z tej karty można barwić produkty: Kiva Interior Lacquer, Paneli Assa, Unica Super Lacquer, Supi Sauna Protection, Parketti Assa Petsi, Valtti Complete, Valtti Color, Valtti Wood Oil i Valtti Extra.

  • Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes – karta kolorów półtransparentnych dla produktów do drewna (40 kolorów, propozycja kolorów na zewnątrz)

Na kolory z tej karty można barwić produkty: Valtti Complete, Valtti Color, Valtti Wood Oil, Valtti Extra, Unica Super Lacquer, Kiva Interior Lacquer, Paneli Assa, Supi Sauna Protection oraz Parketti Assa Petsi.

Biblioteki kolorów Tikkurila oferują niezwykle bogatą kolorystykę. Dają możliwość projektowania z zastosowaniem odcieni, które potem rzeczywiście można wykorzystać w realizacji projektu. Dużym ułatwieniem jest też funkcja wydrukowania gotowej listy produktów wraz z cenami. Biblioteki kolorów Tikkurila stanowią zatem użyteczną pomoc zarówno na etapie tworzenia projektu, jak i jego wykonania.

Źródło: Tikkurila

Więcej

 

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.