Nowości

Ceramiczne systemy kominowe KONBET OSMOSE

28.09.2012

Firma KONBET, lider systemów stropowych, poszerza swoją ofertę o ceramiczne systemy kominowe KONBET OSMOSE.

System kominowy KONBET UNIVERSALW skład nowej rodziny produktów KONBET OSMOSE wchodzą systemy kominowe: KONBET KAMINO, KONBET UNIVERSAL I KONBET TURBO. Pierwszy z nich to komin do kominka, przeznaczony do pracy „na sucho” w temperaturze do 80°C. Posiada całkowicie izolowaną rurę szamotową oraz jest odporny na pożar sadzy. Na życzenie inwestora firma KONBET może dostarczyć również kształtki podłączeniowe z króćcem ceramicznym (pod kątem 90° i 40°). 

KONBET UNIVERSAL przeznaczony jest do stosowania w kotłowniach C.O., może być jednak także podłączony do kominka. Wyposażony w izolowaną rurę wewnętrzną i miskę do odprowadzania, pracuje w temperaturze do 400°C. Może być podłączony do pieców opalanych paliwem suchym (węgiel, drewno, brykiet) lub mokrym (gaz, olej opałowy). KONBET UNIVERSAL odporny jest także na pożar sadzy.

KONBET TURBO jest to system powietrzno-spalinowy z niezależnym doprowadzaniem powietrza do spalania. Pracuje w podciśnieniu, a jego maksymalna temperatura pracy wynosi 200°C. W tym systemie możliwe jest podłączenie aż 10 pieców z zamkniętą komorą spalania do jednego komina. Odporność na działanie agresywnych kwasów oraz wysoką temperaturę zapewnia ceramiczna rura szamotowa. Zewnętrzna obudowa KONBET TURBO wykonana jest z keramzytobetonu, co zapewnia kominowi wymaganą stabilność i pozwala na łatwy montaż.  Przeznaczony jest do kotłów z zamkniętą komorą spalania i kondensacyjnych.

Systemy kominowe KONBET OSMOSE mogą być z powodzeniem stosowane w budownictwie mieszkaniowym jedno i wielorodzinnym. Dzięki szczególnie dokładnie dobranym częściom wykonanym z najlepszych materiałów inwestorzy zyskują gwarancję niemal nieograniczonej żywotności kominów.

Źródło: Konbet

Więcej

 

Firma powiązana:

Konbet Poznań

Telefon 61 877 25 81, 516 058 014
www.konbet.pl, www.stropsmart.pl
poznan@konbet.pl

Konbet Poznań