Nowości

Nowa farba Benjamin Moore nie boi się wilgoci

16.09.2009

Farba Aura® Bath & Spa 532 z technologią ColorLock® Technology to skuteczna ochrona ścian łazienek przed wilgocią połączona z estetycznym, matowym wykończeniem. Dodatkowo -  wyjątkowo trwały kolor  i 11 000 odcieni do wyboru.

Ściany w łazience, saunie i kuchni są szczególnie narażone na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. Skraplająca się para wodna, mokre plamy na ścianach powstałe w wyniku kąpieli czy zmywania naczyń, sprawiają, że łazienka i kuchnia stanowią idealne środowisko dla rozwoju pleśni, grzybów oraz innych mikroorganizmów.

Ponadto, zastosowanie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności powietrza tradycyjnych, szczególnie matowych farb do malowania wnętrz powoduje powstanie licznych zacieków i odbarwień na powłoce malarskiej.

Aby otrzymać matowe wykończenie, unikając przedstawionych powyżej zagrożeń, należy odnowić ściany łazienek, saun i kuchni przy użyciu innowacyjnej farby Aura® Bath & Spa 532, dedykowanej do "mokrych" pomieszczeń.  

Farba Benjamin Moor Aura® Bath & Spa 532 to wodorozcieńczalna, lateksowa farba akrylowa stworzona z myślą o dekoracji, a zarazem skutecznej ochronie pomieszczeń o wysokiej wilgotności powietrza.

Farba Aura® Bath & Spa 532 przeciwdziała rozwojowi mikroorganizmów na powierzchni ścian łazienek, kuchni i saun. W formule produktu wykorzystana została innowacyjna technologia ColorLock® Technology, która gwarantuje jednorodność i głębię koloru ścian, a także odporność powłoki malarskiej na wielokrotne zmywanie wodą.

Nową farbę w portfolio produktów Benjamin Moore Paints charakteryzuje bardzo dobra siła krycia. Przy odpowiednim przygotowaniu podłoża farba nie wymaga gruntowania, a już jednokrotne malowanie przyniesie satysfakcjonujący efekt wizualny. Farba szybko schnie na ścianie i nie wydziela drażniącego zapachu, co znacząco skraca czas prac malarskich i pozytywnie wpływa na ich komfort.

Farba Aura® Bath & Spa jest produktem w pełni przyjaznym środowisku naturalnemu i domownikom, o czym świadczy przyznanie jej prestiżowego emblematu Green Promise™.

Tytuł ten otrzymują farby spełniające restrykcyjne normy GREENGUARD, GREENGUARD FOR CHIILDREN & SCHOOLS, CHPS (California's Collaborative for High Performance Schools) oraz LEED® dotyczące produktów malarskich o niskiej zawartości lotnych związków organicznych (LZO).

Farba Aura® Bath &Spa dostępna jest w obejmującej 11 000 odcieni gamie kolorystycznej w innowacyjnym systemie barwienia GENNEX® Platform, opartym o ekologiczne koloranty GENNEX® (o zerowej zawartości LZO) wzmacniające intensywność koloru i końcowe parametry wykończenia.

Specjalnie z myślą o linii farb Aura® stworzona została kolekcja kolorystyczna Affinity™, obejmująca 144 starannie wyselekcjonowane odcienie z różnych rodzin kolorystycznych.

Wyłącznym dystrybutorem materiałów malarskich Benjamin Moore & Co. jest firma B.M. Polska. Produkty marki Benjamin Moore Paints dostępne są w salonach firmowych oraz sieci renomowanych punktów dystrybucyjnych na terenie całego kraju.

Informacje o produkcie:

  • wydajność: ok. 10 m2/l,
  • stopień połysku: mat,
  • cena: od 103 zł brutto za 1 l (w tym 22% VAT),
  • opakowanie: 0,95 l; 3,78 l.

Pełna lista punktów sprzedaży oraz szczegóły na temat produktów - na stronie internetowej www.benjaminmoore.pl.