Nowości

Nowe kleje żelowe w ofercie Kreisel

08.08.2018

Oferta KREISEL wzbogaciła się o nowy KLEJ ŻELOWY 1 uelastyczniony.

Kleje żelowe to innowacyjne zaprawy do przyklejania płytek

Wszystkie charakteryzują się doskonałymi właściwościami roboczymi oraz wysoką przyczepnością nie tylko do standardowych podłoży takich jak wylewka betonowa czy tynk, ale także do podkładów z ogrzewaniem podłogowym, czy też do starych płytek ceramicznych. Kleje żelowe 2 i 3 (dawniej 110 i 110B) swoje niecodzienne parametry techniczne zawdzięczają mikrokrzemionce oraz drobnemu uziarnieniu. Komfort pracy jest wyraźnie lepszy w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami. Klej żelowy lepiej nakłada się na podłoże i rozpływa pod płytką. Dzięki możliwości dodawania różnej ilości wody, konsystencję produktu można dopasować do indywidualnych preferencji i potrzeb wykonawcy oraz miejsca stosowania (podłoga lub ściana).

Obok będących w ofercie klejów klasy C2TE: ŻELOWY 2 (dawniej 110) i ŻELOWY 3 (dawniej 110B) polecamy tegoroczną nowość: KLEJ ŻELOWY 1 UELASTYCZNIONY. Jego formuła zawiera bentonit, który poprawia plastyczność zaprawy w trakcie pracy, co odczuwalne jest już w trakcie mieszania zaprawy, a przede wszystkim w trakcie nakładania. Jednak najważniejszą cechą przyczepność, a w przypadku KLEJU ŻELOWEGO 1 UEALSTYCZNIONEGO jej gwarantem jest wysoka zawartość polimerów,  w porównaniu z innymi klejami uelastycznionymi na rynku. Klejem tym przykleimy nie tylko płytki ceramiczne, ale także płytki gresowe wewnątrz.

Właściwości

  • Idealnie nadaje się do miejsc, które nie wymagają klejów elastycznych. To dobry wybór dla tych wykonawców, dla których liczy się jakość, a którym przychodzi się zmierzyć z tradycyjnymi podłożami wewnątrz pomieszczeń.
  • Klasy C1TE, a więc ma ograniczony spływ i wydłużony czas otwartego schnięcia. To ważne cechy dla wykonawców, które  pozwalają na dłuższy czas pracy klejem po jego nałożeniu na podłoże, oraz pozwala na możliwość montażu płytek "od góry".
  • Nadaje się na takie podłoża jak: betony, betony komórkowe, silikaty, ceramika, tynki gipsowe, cementowo-wapienne, płyty g-k, płyty cementowo-włóknowe, bloczki gipsowe, jastrychy i wylewki cementowe oraz anhydrytowe, także z ogrzewaniem podłogowym.

Wspólną cechą wszystkich klejów żelowych jest szeroki wybór zakresu grubości kleju 2 - 15 mm, co pozwala na montaż płytek także na podłożach o pewnym stopniu nierówności. Wszystkie kleje żelowe  firmy KREISEL nie mają ograniczeń formatów płytek, można nimi przykleić zarówno płytki małe jak i te duże, także o formatach przekraczających 60 cm.

źródło i zdjęcia: Kreisel Technika Budowlana

Nowe kleje żelowe w ofercie Kreisel

Firma powiązana:

Kreisel Technika Budowlana

Telefon 801 081 991, 61 846 79 00
www.kreisel.pl
sekretariat@kreisel.pl

Kreisel Technika Budowlana
Zobacz produkty: