Nowości

Uniwersalny moduł podtynkowy KLUDI FLEXX.BOXX

19.09.2012

KLUDI FLEXX.BOXX przeznaczony jest do wszystkich rodzajów armatur natynkowych: z głowicą ceramiczną, z termostatem oraz z zaworem zwrotnym.

Moduł do przepłukiwania instalacji to kolejny atut KLUDI FLEXX.BOXX. Tę operację można sprawnie wykonać przy pomocy krótkiego, elastycznego węża. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zanieczyszczenia, które podczas montażu dostały się do wnętrza rur zostaną usunięte i nie uszkodzą armatury. Moduł do przepłukiwania pozwala też na tymczasowe korzystanie z instalacji wodnej bez konieczności mocowania elementu sterującego. To umożliwia racjonalne rozplanowanie wydatków w czasie remontu: możemy wcześniej zamknąć instalację w łazience, a zakupu elementu natynkowego dokonać na późniejszym etapie prac.

Elastyczna, wykonana z elastomeru obudowa KLUDI FLEXX.BOXX ułatwia montaż – miękki spód łatwo dopasowuje się do nierównego podłoża. Elastomerowa obudowa chroni też ściany przed skraplającą się wewnątrz modułu wodą. Wszystkie elementy modułu przewodzące wodę są izolowane od muru, a elastomer znakomicie tłumi szum płynącej wody. Dzięki uniwersalnemu mocowaniu, KLUDI FLEXX.BOXX można umieścić zarówno wewnątrz ściany, jak i na ścianie, w tzw. suchej zabudowie. Równie prosty jest montaż w ścianach domów prefabrykowanych oraz w gotowych modułach łazienkowych.

Moduł podtynkowy KLUDI FLEXX.BOXX pasuje do wszelkiego rodzaju instalacji, zarówno stalowych czy miedzianych, jak i wykonanych z tworzyw sztucznych. Czytelne oznakowanie pozwala szybko i prawidłowo podłączyć ciepłą i zimną wodę. Optymalna głębokość montażu to ok. 90 mm. Gdy KLUDI FLEXX.BOXX  zamocujemy zbyt głęboko możemy posłużyć się modułem przedłużającym.

KLUDI FLEXX.BOXX jest kompatybilny z większością modeli armatury KLUDI, m. in. KLUDI AMPHORA, KLUDI NEW WAVES, KLUDI KIDO, KLUDI BALANCE, KLUDI Q-BEO, KLUDI MX, KLUDI OBJEKTA MIX NEW, KLUDI O-CEAN, KLUDI ZENTA, JOOP i Esprit.

Innowacyjność, wysoka jakość i funkcjonalność KLUDI FLEXX.BOXX zostały w tym roku docenione przez jurorów konkursu PLUS X award, którzy przyznali mu tytuł „Najlepszego produktu roku 2012”.

Źródło: Kludi Armaturen

Więcej

Firma powiązana:

Kludi Armaturen

Telefon 77 456 40 84
www.kludi.com
info@kludi.pl

Kludi Armaturen