Nowości

Zaprawy cementowe Bolix SN – równo pod nogami

17.09.2012

Każda forma krycia podłogi wymaga szczególnej troski o stworzenie równej, trwałej powierzchni. Dlatego tak ważny jest etap nakładania zaprawy cementowej.

Samopoziomujące zaprawy serii Bolix SN służą do wykonywania cienkowarstwowego podkładu wyrównującego i wygładzającego powierzchnię podłóg, zarówno pod wykładziny dywanowe, PCW, jak i parkiety, panele czy płytki ceramiczne, gresowe lub  granitowe. Stosowane wewnątrz budynku, na nieodkształcalnych podłożach betonowych i jastrychach cementowych oraz w miejscach narażonych na czasowe zawilgocenie, zapewniają im pewną bazę pod skuteczny montaż wybranych materiałów posadzkowych. Do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym przeznaczona jest specjalna zaprawa BOLIX SN20, dostosowana do ich uwarunkowań technologicznych.

Preparaty serii BOLIX SN można wylewać ręcznie lub przy pomocy odpowiedniego agregatu do mieszania i aplikacji, zapewniającego dokładne dozowanie wody i kontrolę czasu wstępnego dojrzewania. Wystarczy ułożenie warstwy od 2 do 10 mm (a  w przypadku BOLIX SN20 do 20 mm), by podkład gwarantował równą powierzchnię podłogi. Prosta aplikacja, trwały efekt.

Informacje techniczne:

Producent: Bolix

Produkt: zaprawa cementowa BOLIX SN, BOLIX SN20

Konsystencja: suchy proszek

Kolor: szary

Temperatura stosowania: od +5°Cdo +25°C

Temperatura podłoża: od +5°C do +25°C

Proporcje mieszania: 4,75-5,00 l wody na 25 kg zaprawy

Czas użycia: ok. 15 min

Optymalna grubość warstwy: od 2 do 20 mm

Zużycie: średnio ok. 1,60 kg/m2 na każdy 1 mm grubości warstwy

Cena: BOLIX SN – 2,85 zł/kg netto, worek 71,25 zł netto, BOLIX SN 20 – 2,30 zł/ kg netto, worek 57,50 zł netto

Źródło: BOLIX

Więcej