Nowości

Sprawny montaż i bezpieczeństwo – KAN-therm Push Platinum

13.09.2012

Łatwy i szybki montaż, a przy tym wyjątkowa trwałość. Na te cech postawiła spółka KAN - producent najnowszego systemu instalacyjnego Kan-therm Push Platinum.

Po sukcesie, jaki odniósł wprowadzony w ub. roku na rynek system rur i złączek zaprasowywanych KAN-therm Press LBP (nagrodzony mianem Systemu Instalacyjnego 2011 Roku) - firma KAN wdrożyła kolejną nowość – nowoczesny, bezoringowy system rurowy KAN-therm Push PLATINUM. Nowy produkt jest wyrazem tendencji we współczesnej technice instalacyjnej, przypisującej coraz większe znaczenie cechom ułatwiającym i przyspieszającym montaż.

System łączy zalety rur wielowarstwowych z walorami samozaciskowej, bezoringowej techniki połączeń "Push", polegającej na nasuwaniu na połączenie mosiężnego pierścienia zaciskowego. Oferuje specjalnej konstrukcji rury wielowarstwowe PE-Xc/Al/PE-HD PLATINUM oraz złączki z PPSU i mosiądzu o popularnym w budownictwie zakresie średnic 14, 18, 25 i 32 mm.

Zastosowanie rur wielowarstwowych znacznie ułatwia i przyspiesza montaż instalacji wodnych i grzewczych (rury można łatwo i trwale formować, a to umożliwia wykonywanie estetycznych podejść pod grzejniki). Budowa rur eliminuje kłopoty związane z wydłużalnością rurociągów i gwarantuje pełną szczelność dyfuzyjną instalacji.
System zapewnia wygodę podczas montażu oraz trwałość i bezpieczeństwo w trakcie eksploatacji instalacji. Daje możliwość wykonywania pewnych połączeń w posadzkach i pod tynkiem.

Konstrukcja rur i złączek decyduje o uniwersalności zastosowań. System KAN-therm Push PLATINUM można stosować zarówno do budowy instalacji ciepłej i zimnej wody użytkowej jak i instalacji grzewczych. Jako efekt połączenia niezawodnej techniki bezoringowej z zastosowania wysokiej jakości rur wielowarstwowych, zapewnia trwałość i bezpieczeństwo w trakcie eksploatacji instalacji. Świadczy o tym m.in. możliwość przedłużenia okresu gwarancyjnego do 15 lat.

Nowy system, oparty o złączki opracowane i wytwarzane przez KAN w Polsce, został niedawno laureatem Konkursu "Złoty Instalator dla Najlepszych” w kategorii „Opracowanie lub wdrożenie polskiego nowoczesnego rozwiązania technicznego”.

Źródło: KAN

Więcej

 

Firma powiązana:

KAN

Telefon 85 749 92 00
www.kan-therm.com
kan@kan-therm.com

KAN